Connect with us

Politika

Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu lehine çekilme şartını açıkladı!

Muharrem İnce, Memleket Partisi’nin cumhurbaşkanı adayı olarak seçim kampanyasını sürdürürken, katıldığı bir televizyon programında ilginç açıklamalarda bulundu. Programda İnce’ye yöneltilen sorular üzerine, seçimlerdeki adaylığıyla ilgili görüşlerini açıklayan İnce, o şartlarının gerçekleşmesi halinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na destek verebileceğini ifade etti.

Sözcü TV’deki bir programa konuk olan Memleket Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanı seçimlerinde Kılıçdaroğlu’na destek verme şartıyla ilgili olarak şunları ifadeleri kullandı:

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın cumhurbaşkanı yardımcısı olmasına karşı çıktığını ifade eden İnce, “Davutoğlu ve Babacan’ı göndersinler, CHP’ye destek vereyim. Ben gereğini yapmaya hazırım. Babacan ve Davutoğlu çekilirse Kılıçdaroğlu’na destek vereceğim. Üç tane cumhurbaşkanı yardımcısı yeter. Sayın Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş. Bu isimler yeter, ben bir şey istemiyorum.” ifadelerini kullandı.

İnce, “Bunu neden daha önce dile getirmediniz?” sorusuna ise “Zamanımız bol, 10 gün var. Destekleyeceğim, at ikisini kenara. Olmaz onlarla, onları da yargılayacağız. Öyle yok, Yüksek Divan’a gidecekler. Var mı bundan güzel teklif?” diyerek cevap verdi.

Seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte siyasi partiler ve adaylar, seçmenlerin dikkatini çekmek ve desteklerini almak için farklı stratejiler izliyor.

Devamı…