Bilim & Teknoloji

Minimalist Light Phone 3 tanıtıldı

Minimalist telefonlar geliştiren New York merkezli Light Phone şirketi beş yıl aradan sonra serinin üçüncü modeli Light Phone 3’ü tanıttı.

Light Phone 3, minimalizm ile işlevselliği bir araya getirerek kullanıcılara yeni bir deneyim sunuyor.

Light Phone serisinin üçüncü modeli, Light Phone 3, önceki modellerden biraz daha ağır olabilir, ancak sunduğu yeniliklerle dikkat çekiyor. Light Phone 2’nin basit ve dayanıklı tasarımı büyük beğeni toplarken, yeni model kullanıcıların ihtiyaçlarına daha fazla cevap verecek şekilde güncellendi.

Light Phone 3’deki en büyük değişiklik ekran tarafında gerçekleşiyor ve önceki modeldeki E-Ink ekran yerini siyah beyaz OLED ekrana bırakıyor. Şirketi kurucusu ve CEO’su Kaiwei Tang, bu değişikliğin E-Ink ekranların düşük tazeleme hızından dolayı gerçekleştiğini belirtiyor. 1080 x 1240 piksel çözünürlüğe sahip olan panelin parlaklığı, sol tarafta yer alan yeni kaydırma tekerleğiyle kontrol edilebiliyor. Ayrıca, cihazda sol taraftaki kaydırma tekerleği ile parlaklık kontrolü ve el feneri işlevi eklenmiş durumda.

Yeni modelde, kullanıcıların talepleri doğrultusunda arkaya 50 megapiksel, öne ise 8 megapiksel kamera eklenmiş. Bu kameralar, QR kodları tarama ve görüntülü sohbet gibi temel ihtiyaçlar için ideal. Ayrıca, kamera kullanımı eski film kameralarını anımsatan bir deneyim sunuyor.

Şirket, Light Phone 3’ün, Ocak 2025’te piyasaya çıkacağı belirtiliyor. Ön siparişe açılan telefonun şuanki fiyatı 399 dolar. Ancak Tang, nihai fiyatın ne olacağına karar vermediklerini, satış rakamlarına bağlı olduğunu söylüyor.  Şirketin tanıtım materyalleri, Light Phone 3’ün perakende fiyatının 799 dolar olacağını söylüyor. Ancak bu fiyat etiketiyle piyasada tutunması biraz zor görünüyor.

Light Phone 3 özellikleri

Ekran:3.92 inç, AMOLED 1080 x 1240 piksel

İşlemci: Snapdragon 4 Gen 2

Bellek ve depolama: 6GB + 128GB

Arka kamera: 50 MP

Ön kamera: 8 MP

Batarya: 1800 mAh

Boyut ve ağırlık: 106 x 71.5 x 12 mm, 124 g

Bağlantı: GPS, 5G, Bluetooth 5.0, NFC

Diğer: parmak izi okuyucu, IP54 sertifikası

(DonanımHaber)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu