Connect with us

Yaşam

Meteorolojiden Diyarbakır, Hakkari, Şırnak, Batman’ın da bulunduğu 13 kente sarı kodlu uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son değerlendirmesinde Ankara, Bolu, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Hakkari, Kastamonu, Mardin, Siirt, Urfa, Kırıkkale, Batman ve Şırnak’ta yaşayanları kuvetli yağışlar sebebiyle sarı kodla uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) son hava tahminlerine göre, Türkiye geneli parçalı ve çok bulutlu olacak. Bölgelere göre yapılan tahminlerde ise Marmara’nın güney ve batısı, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul ve Kocaeli çevrelerinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Karadeniz’in iç kesimleri ile Çankırı, Ankara’nın kuzey ve doğusu, Kırıkkale, Çorum, Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, Kars, Ardahan, Iğdır, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yerel dolu, yıldırım, hortum ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik beklenmezken, Batı kesimlerde mevsim normallerinin altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Devamı…