Politika

Mersin’de HÜDAPAR standına saldırı, HDP açıklama yaptı

AK Parti listesinden Mersin milletvekili adayı olan HÜDAPAR’lı Faruk Dinç’in seçim standına kimliği belirsiz kişilerce silahlı ve sopalı saldırı gerçekleştirildi.

Mersin’in Akdeniz ilçesinde HÜDA PAR İl Gençlik Kollarınca, seçim çalışmaları kapsamında Çilek Mahallesi’nde tanıtım standı kuruldu. AA’nın aktardığına göre standa gelen bir grup tartıştıkları partinin gençlik kolları üyeleri B.K, Y.O. ve Ş.E’yi darbederek yaraladı. İhbar üzerine olay yerine 112 Acil Sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Polis, olay sırasında havaya ateş ettiği ileri sürülen B.B’yi gözaltına aldı. Yaralılar, ambulansla hastaneye kaldırıldı.

AKP listelerinden Mersin milletvekili adayı olan HÜDA PAR’lı Faruk Dinç olayla ilgili “Bu saldırının failleri, gece gündüz sürekli partimiz hakkında olur olmaz iftiralar atan CHP’dir, HDP’dir, PKK’dır ve onların aveneleridir” açıklamasını yaptı.

HÜDA PAR Mersin İl Başkanlığı da olay üzerinden muhalefeti hedef aldı ve “Bu saldırıların talimatı Kandil’den verilmekte, Edirne Cezaevinden kurgusu hazırlanmakta, CHP ve İYİ Parti merkezlerinden hedef noktalar belirlenmekte, HDP merkezinden saldırılar uygulamaya konulmaktadır” dedi.

Saldırı ile ilgili açıklama yapan HDP ise tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bugün Mersin’in Akdeniz ilçesinde bir siyasi partinin seçim standının önünde meydana gelen olayla kirli bir tezgâh devreye konulmak istenmektedir. 14 Mayıs seçimlerinde Türkiye halklarının iradesi karşısında tarihi bir yenilgi alacağını anlayanlar toplumsal gerilim ve kutuplaştırmayı derinleştirmekten medet ummaktadır.

“Çamur medyasının ve trollerin bu provokasyon sonucu partimizi hedef göstermesini kınıyoruz. Bu oyunun ve kurgunun son derece tehlikeli olduğu konusunda herkesi uyarıyoruz” denildi.

Toplum karşısında kaybedeceğini anlayan iktidara herhangi bir provokasyon zemini verilmemesi gerekiyor. Bizler bu kirli tezgahlar ve provokasyonlara geçit vermeyeceğimizi bir kez daha tüm kamuoyu ile paylaşıyoruz. Çamur medyasının ve trollerin bu provokasyon sonucu partimizi hedef göstermesini kınıyoruz. Bu oyunun ve kurgunun son derece tehlikeli olduğu konusunda herkesi uyarıyoruz. Tüm parti çalışanlarımız ile halkımıza, provokasyonlara karşı dikkatli olma, soğuk kanlı ve kararlı şekilde seçim çalışmalarını sürdürme çağrısı yapıyoruz.

Partimiz iktidarın bütün saldırılarına ve operasyonlarına karşın, coşkulu, kararlı ve tümüyle demokratik yollarla yürütülen son derece etkili bir seçim kampanyası yürütmektedir. Ne bu provokasyonlar ne de seçim operasyonları partimizin yükselişini, zaferini ve iktidarın tarihi yenilgisini engellemeyecektir.

14 Mayıs seçimlerinde bir oyla faşizme ve kirli tezgahlara son verecek, bir oyla Yeşil Sol Parti’nin güçlü şekilde Parlamentoda yer almasını sağlayacağız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu