Politika

Mehmet Metiner: AK Parti, İçinden Vurulacak

AKP’li Mehmet Metiner, Yeni Şafak’taki yazısında partisine seçim öncesi ‘çözülme’ uyarısı yaptı. “AK Parti, içinden vurulacak” diyen Metiner, “temizlik” çağrısında bulundu.

AKP’nin kurucu isimlerinden eski Meclis Başkanı Bülent Arınç ile sert bir tartışma yaşayan AKP’li Mehmet Metiner, Yeni Şafak’ta kaleme aldığı bugünkü köşe yazısında parti içerisine dönük mesajlar verdi.

“Görünen o ki 2023 seçimleri her türlü insani ve ahlaki temelden yoksun bir kampanya gerçekliğiyle tanıştıracak bizi” diyen Metiner, bu kampanyaya parti içerisinden unsurların da katılacağını öne sürerek “Kripto unsurlar sahaya sürülecek bir bir. AK Parti, içinden vurulacak” dedi.

İsmini vermeden AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da “temizlik” çağrısı yapan Metiner, “AK Parti kendi içinde görünen ama Biden masasına mühimmat taşıyan unsurları içinde tutmaya devam ettiği sürece daha çok sırtından vurulacak” iddiasında bulundu.

Seçim öncesinde “İç temizlik kadar iç bütünlük seçime giderken çok çok önemli” vurgusu yapan Metiner, partisini “Aksi takdirde ihanetçiyi ödüllendiren parti algısı içerde başka çözülmeleri ve kırgınlıkları beraberinde getirebilir. Bizden söylemesi” ifadeleriyle uyardı.

NE OLMUŞTU ?

 Bülent Arınç, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılıp konuşma yaptığı “Türk Demokrasi Vakfı; Yeniden” adlı toplantıda, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve iktidara yönelik dikkat çeken eleştiriler sıralamıştı. “Tatlı su balığı siyasetçileri var, suya sabuna dokunmadan” ifadelerini kullanan Arınç, şunları kaydetmişti:“Majestelerinin gazetecileriyle bazen baş başa gelirler havanın güzelliğinden suyun berraklığından bahsederler. O sırada da bazı ufak tefek şeyler konuşurlar. Zannedersiniz ki bir şey söyledi. Majestelerinin gazetecilerine havanın güzelliğinden, suyun berraklığından bahsetmek yeterli değil. Öksürmenin zamanıdır, bağırmanın zamanıdır, ‘Kral çıplak’ demenin zamanıdır.” Bu sözlere tepki gösteren eski Mehmet Metiner ise Bülent Arınç’ın ismini duymak istemediklerini söyleyerek, “Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur gider. Yeter artık yani. Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum. Kim olurlarsa olsunlar” demişti. Arınç ise, “Şahsımın partiden ihracını talep edecek cüreti nereden buluyor, bu gücü kimlerden aldığını düşünüyorsun? Sen ki sürekli birilerinin gölgesinde sana ihsan edilenle beslenen, ondan alacağını tüketip sonrakine geçen bir zavallısın” yanıtını vermişti

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu