Connect with us

Politika

Meclis’te kavga: Yoğun bakıma alınan İYİ Parti’li Örs için ‘hayati tehlikesi var’ iddiası

Meclis’bütçe mesaisinde İYİ Parti’li Örs hastaneye kaldırıldı. TBMM Genel Kurulu’nda bütçe görüşmeleri sırasında AK Parti ve İYİ Parti milletvekilleri arasında yumruklu kavga çıktı. Yaşanan arbedede fenalaşan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, hastaneye kaldırıldı.

TBMM, bütçe görüşmeleri yine gergin anlar ve arbede yaşandı. AKP’li ve İYİ Partili vekiller arasında kavga çıktı. Hastaneye kaldırılan İYİ Partili Hüseyin Örs yoğun bakım servisine alındı. İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Ömez’in, Örs’ün hayati tehlikesi bulunduğunu söylediği iddia edildi.

İYİ Parti Milletvekili Ümit Beyaz’ın kürsüde konuşma yaptığı sırada AKP ile İYİ Parti milletvekilleri arasında sözlü tartışma yaşanınca, Meclis Başkanvekili Haydar Akar oturuma 10 dakika ara verdi. Bunun üzerine gerilim büyüdü. İYİ Parti ve AKP milletvekilleri arasında yumruklaşma yaşandı.

Bu sırada kalp spazmı geçirdiği kaydedilen Örs ‘e ilk müdahaleyi muhalefet kulisinde İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur yaptı. Hastaneye kaldırılan Örs’ün yoğun bakım servisine alındığı öğrenildi.

Kavganın AKP Bursa Milletvekili Zafer Işık ile İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs arasında yumruklaşmaya dönüşmesi sonrasında Örs başına aldığı yumruk darbelerinden yaralandı. AKP’li vekilin parmağındaki yüzüğün, Örs’ün kafasında şişlik ve kızarıklığa yol açtığı öğrenildi.

Kalbinde pil olduğu öğrenilen Hüseyin Örs’ün bu pil değişimi nedeniyle de bir gün yoğun bakımda tutulacağı belirtiliyor.

‘Hayati tehlikesi var’ iddiası

Bu arada Halk TV, İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı Turhan Çömez’in, Örs’ün hayati tehlikesinin bulunduğunu aktardığını duyurdu.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Musavat Dervişoğlu ve parti sözcüsü Kürşad Zorlu’nun, Örs’ün kaldırıldığı Güven Hastanesi’ne giderek bilgi alacakları kaydedildi.

Meclis’te dün de gergin anlar yaşanmıştı. Bütçe Kanunu görüşmeleri sırasında AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını hedef almış, bu sırada da iki taraf arasında gerginlik yaşanmıştı.

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir