Politika

Mardin’de DEVA Partisinden toplu istifa

DEVA Partisi Mardin İl Teşkilatında bir çok kişi toplu şekilde istifa ettiğini duyurdu. DEVA Partisi ise, söz konusu kişilerden ihraç edilen isimler olduğunu istifa iddiasının ise yalan olduğunu bildirdi.

Edinilen  bilgilere göre, DEVA Partisi Mardin İl Başkanlığında bazı yöneticilerin yanı sıra toplu halde istifa dilekçelerini sosyal medya hesapları üzerinden paylaşan Midyat İlçe Başkanı Mehmet Beşir Romioğlu, Dargeçit İlçe Başkanı Sadık Günel ve Mazıdağı İlçe Başkanı Zeynel Abidin Aydın partiden istifa kararı aldıklarını açıkladı.

Midyat DEVA Partisi İlçe Başkanı Mehmet Beşir Romioğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Halkımızın refahını artırmak, insan hakları, özgürlükler, ileri demokrasi ve hukukun üstünlüğü ilkeleri ile hareket ederek kuruluşunda yer aldığım Midyat Deva Partisi İlçe Başkanlığı görevimden yönetimim ile beraber istifa ediyorum. İstifalarının gerekçesi sağlık, ekonomik ve benzeri sebepler değildir. Kamuoyu ayrıntılı bilgilendirilecektir. Saygılarımla” ifadelerini kullandı.

DEVA Partisi Mardin İl Başkanlığı ise, istifa eden kimi isimlerin partiden daha önce ihraç edilen isimler olduğunu, ilçe başkanlarının ise görev süreleri dolan ve yerlerine yeni atama yapılacak isimler olduğunu kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu