Yaşam

Mardin’de 5 Kürdistan Bölgesi vatandaşının öldüğü olayda yeni gelişme

Mardin’de Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne (IKBY) bağlı Duhok plakalı araca düzenlenen silahlı saldırıda beş kişi hayatını kaybetti. Duhoklu 5 kişinin katledilmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 4 olan gözaltı sayısı 6’ya yükseldi.

Mardin Valiliği, dün saldırıyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak saldırı ile bağlantılı olarak dört kişinin gözaltına alındığını duyurmuştu.

“19 Ocak 2023 tarihinde Mardin ili Artuklu ilçesinde meydana gelen ve (4) Irak vatandaşının öldürülmesi ile (1) Irak vatandaşının yaralanması olayı ile ilgili olarak; Yapılan soruşturmada, olayın şüphelisi oldukları değerlendirilen M.Ş, F.A, A.Y ve A.K isimli 4 şüpheli şahıs Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla gözaltına alınmıştır.” denildi. Yalnız edinilen bilgilere göre; sabah saatlerinden itibaren gözaltına alınan 4 kişinin ifadeleri doğrultusunda 2 kişi daha gözaltına alındı ve toplam gözaltı sayısı 6’ya yükseldi.

Gözaltına alınan M.Y., A.Y., A.K., Z.K., M.Ş., F.A.’nın Oğuz Jandarma Karakolundaki ifade işlemleri devam ediyor.

Şüpheliler Oğuz Jandarma Karakolu’ndaki ilk ifadelerinde saldırıyı, “soygun yapmak için” gerçekleştirdiklerini itiraf etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu