Connect with us

Ortadoğu

Liderlerden ‘Ramazan ayı’ mesajları

Irak Kürdistan Bölgesi liderleri, Ramazan ayı dolayısıyla mesaj yayımladılar.

Mesud Barzani, yayımladığı mesajında “Kürdistan, Irak ve tüm dünya Müslümanlarının mübarek Ramazan aynı kutluyorum” dedi.

Ramazan ayının bereket getirmesini temenni eden Başkan Barzani, “Allah’tan herkesin dualarını ve oruçlarını kabul etmesini, mübarek Ramazan ayının herkes için bir nimet, bereket ve nur olmasını niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Ramazan ayının başlaması dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Ramazan ayını birlik ve beraberlik için yeni bir fırsat yapalım” dedi.

“Mübarek Ramazan ayının gelişini Kürdistan Bölgesi, Irak ve dünyadaki tüm Müslümanlar için en içten dileklerimle kutluyorum” diyen Barzani, Ramazan’ın güzellik ve huzur getirmesini temenni etti.

“Bu mübarek ayın insani değerlerini, derslerini ve anlamlarını; hoşgörü, uzlaşma, dayanışma, birlik, beraberlik ve ortak çaba için yeni bir fırsata dönüştürelim” ifadelerine yer veren Neçirvan Barzani, “Böylece hep birlikte sorunların ve çatışmaların üstesinden gelebilir, Kürdistan’a daha iyi hizmet edebilir, halkımızın ve ülkemizin yüksek çıkarlarını koruyabiliriz” diye belirtti.

Barzani, “Yüce Allah herkesi bağışlayıcılığı ve rahmetiyle korusun” diyerek mesajını bitirdi.

Başbakan Mesrur Barzani de mesajında “Mübarek Ramazan ayı vesilesiyle Kürdistan, Irak ve dünya Müslümanlarının mübarek Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum” ifadelerinde bulundu.

Başbakan Barzani, kutlama mesajında, “Yüce Allah’tan herkesin dualarını ve oruçlarını kabul etmesini ve Ramazan ayını Kürdistan Bölgesi ve tüm dünya için bir mutluluk ve refah kaynağı kılmasını diliyorum” dedi.

Devamı…