Connect with us

Ortadoğu

Liderlerden Latif Reşid’e kutlama mesajları

Mesud Barzani, Irak’ın yeni Cumhurbaşkanı seçilen Latif Reşid’i tebrik ederek, bu seçimle “siyasi sürecin yeni ve olumlu bir aşamaya gireceğini” umduğunu söyledi.

Yapılan açıklamada, Kürdistan Bölgesi Başkanı Mesud Barzani, Latif Reşid’i Irak Cumhurbaşkanı seçilmesinden dolayı kutladı ve daha iyi bir gelecek için tüm tarafların işbirliği yapmasını gerektiğini kaydetti.

Irak Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani de Latif Reşid’i tebrik eden bir mesaj yayınladı. Neçirvan Barzani, halkın talep ve sorunlarına cevap veren bir hükümetin kurulması dileğini ifade ederek tüm tarafları birlikte çalışmaya davet etti.

Başbakan Mesrur Barzani de Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Dr. Latif Reşid’i Federal Irak’ın yeni Cumhurbaşkanı olarak seçilmesinden dolayı tebrik ediyorum. Kürdistan Bölgesi de dahil olmak üzere tüm Iraklıların anayasal haklarını koruma konusundaki önemli görevini yerine getirmesini dilerim. Hepimiz pek çok sıkıntı yaşadık. Artık yeniden başlamak için gerçek bir irade olmalı. Halkın istek ve ihtiyaçları artık göz ardı edilemez” dedi.

Kürdistan Demokrat Partisi’nin (KDP) Cumhurbaşkanı Adayı Reber Ahmed, Latif Reşid lehine seçim yarışından çekilmişti.

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir