Connect with us

Politika

‘Kürtler cumhurbaşkanlığında Erdoğan’a, meclis seçimlerinde de HDP’ye oy verir’

AK Parti Eski İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner, ‘Muhafazakar, dindar Kürt sosyolojisini biliyorum. Cumhurbaşkanlığında Erdoğan’a oy verirler, parlamento seçimlerinde de HDP’ye oy verirler” ifadelerini kullandı. Metiner, TVNET’te katıldığı programda “Kürtlerin bir bütün olarak Kılıçdaroğlu’na oy vermeyeceğini” kaydetti.

Bölgedeki Kürt sosyolojisini iyi bildiğini belirten Metiner, “HDP seçmeni siz zannediyor musun ki bir bütün olarak Kılıçdaroğlu’na oy verecek. Ben HDP sosyolojisini biliyorum. Muhafazakar, dindar Kürt sosyolojisini biliyorum. Cumhurbaşkanlığında Erdoğan’a oy verirler, parlamento seçimlerinde de HDP’ye oy verirler” diye konuştu.

Metiner’in konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

“HDP, Millet İttifakı’nın başını çeken CHP neden HDP’den vazgeçemiyor, çünkü HDP olmadan siyasi olarak bir hiç. Kemal Kılıçdaroğlu HDP’ye mahkum.

HDP de bunu bildiği için politikalarını dikte ediyor, dayatıyor. Yedili Masa diye bir şey yok. HDP ve CHP ittifakı var. CHP şöyle düşünüyor, ben hiçbir şekilde kazanamam diyor.

HDP ve Kandil, Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini ilan etti. HDP seçmeni siz zannediyor musun ki bir bütün olarak Kılıçdaroğlu’na oy verecek?

Ben HDP sosyolojisini biliyorum. Muhafazakar dindar Kürt sosyolojisini biliyorum. Cumhurbaşkanına oy verirler parlamento seçimlerinde de HDP’ye oy verirler. Erdoğan’ın 1-2 dokunuşu yeterli. Kürt kardeşim demesi, dilleriyle ilgili bir engel yok. Bir de partisi içerisinde sadece muhafazakar Kürt sosyolojisi değil.”

Devamı…