Ortadoğu

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani Münih Güvenlik Konferansı’na katıldı

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani’nin 18-20 Şubat’ta düzenlenecek Münih Güvenlik Konferansı’na katılacağı bildirildi.

Konferans çerçevesinde Başkan Neçirvan Barzani’nin pek çok lider, diplomat ve temsilciyle bir araya gelmesi planlanıyor. 

Kürdistan Bölgesi Hükümeti’nin resmi sitesinde, konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, Münih Güvenlik Konferansı’na katılmak üzere 17 Şubat 2022 Perşembe günü Almanya’ya geçti.

18-20 Şubat tarihleri arasında sürecek olan konferansta, Başkan Neçirvan Barzani, çok sayıda lider ve üst düzey yetkiliyle görüşme gerçekleştirecek.”

1963’ten bu yana Almanya’nın Münih kentindeki Bayerische Hof Otel’de düzenlenen konferansa bu yıl da dünyanın dört bir tarafından silah endüstrisinin temsilcileri, güvenlik bürokrasisi, istihbarat örgütleri ve onlarca ülke lideri katılıyor. ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel toplantıda konuşma yapacak isimlerden bazıları.

Bu yıl 58’incisi düzenlenecek Münih Güvenlik Konferansı’na Türkiye’den ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Savunma Bakanı Hulusi Akar katılacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu