Politika

Kulis: Akşener’e yakın bazı milletvekilleri AKP’ye geçecek

Eski İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Saray’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin yankıları sürerken, Gazeteci Sedat Bozkurt, İYİ Parti’nin dağılmanın eşiğinde olduğunu Ünal Karaman ile bir kaç vekilin AKP’ye geçeceğini, Lütfullah Kayalar’ın istifa edeceğini, Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Yeniden Refah Partisi ile temasta olduğunu kulis bilgisi olarak paylaştı.

Sedat Bozkurt, Kısadalga’da yer alan yazısında Meral Akşener’in Saray’da Erdoğan ile görüşmesiyle başlayan tartışmalarla ilgili önemli kulis bilgisine yer verdi. Bozkurt’un yazınısın İYİ Parti bölümü şöyle:

“Müsavat Dervişoğlu söylemlerindeki netlik ve keskinlikle partisini derleyip toparlayabileceğine ilişkin bir tablo yaratmıştı. Ama olmamış. Pek çok önemli isim partinin TBMM Grup dahil hiçbir toplantısına katılmıyor. Konya Milletvekili Ünal Karaman’ın da aralarında bulunduğu birkaç milletvekilinin AKP yolunda olduğu çok konuşuluyor. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Yeniden Refah’a gideceği uzun zamandır yalanlanmayan iddia olarak dolaşımda. Partiden ayrılacak isimler arasında Lütfullah Kayalar ve Nimet Özdemir de var. Bunları kısa süre içerisinde göreceğiz.

‘Koray Aydın kendisiyle birlikte hareket eden milletvekilleri ile İyi Parti’den istifa etme kararını tartışıyor’

İyi Parti’de deprem bayramdan sonra yaşanacak. Koray Aydın kendisiyle birlikte hareket eden milletvekilleri ile İyi Parti’den istifa etme kararını tartışıyor. Hatta karar verdi bile denilebilir. Yani, İyi Parti’nin TBMM’de grup olarak kalabilmesi riskli bir hale geliyor. İyi Parti’deki bu dağılma ihtimaline karşın İyi Partiden istifa eden partinin kurucularından Yavuz Ağıralioğlu da yeni parti kurma çalışmalarını hızlandırdı. Ankara Yıldız’da bir bina tutuldu. Bu bina daha önce de Abdullatif Şener’in partisine ev sahipliği yapmıştı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu