Yaşam

İyi Parti Genel Başkanı Akşener’e Bingöl ziyaretinde küfürlü tepki

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bingöl ziyaretinde bir kişi tarafından protesto edildi. “Bir de gelmiş Bingöl’e oy istiyorsun” diye bağırdığı duyulan kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Bingöl gezisinde bulunan İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçim otobüsünden indiği sırada bir seçmen tarafından protesto edildi.

Parti yöneticileri ve milletvekilleriyle birlikte Bingöl’de esnafı ziyaret eden İYİ Parti lideri Meral Akşener’e, şehit yakını olduğunu söyleyen bir kişi tepki gösterdi.

Tepki gösteren kişinin yanına giden İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, yurttaşın boynuna sarılarak bir süre konuştu ve “Niye küfür ediyorsun” dedi.

Ardından Türkkan ile yurttaş arasında bir anda gerilim yaşandı. Bu sırada Türkkan’ın yurttaşa küfrettiği duyuldu.

Söz konusu anların sosyal medyada paylaşımasının ardından, Lütfü Türkkan açıklamalarda bulundu.

Konuyla ilgili Twitter hesabından açıklamala yapan Türkkan, “Provokasyon için gönderdiğiniz adamların oyunu bitmedi bir türlü. Bu kez de Akşener’e sosyal medyada küfür ettiği için ceza alan bir provokatöre bırakın herhangi bir kötü ifadeyi, aksine kendisine sarılarak birlikte yürüdüğüm halde bu kez ‘ağır küfür etti’ diye yayınlamışsınız.” ifadelerini kullandı.

Olayın sona ermesinin ardından Akşener’in gezisi esnaf ziyaretleri ile devam etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu