Politika

İsrailli rehinelerin aileleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a mektup yazdı

Gazze Şeridi’ne yönelik sivilleri hedef alan saldırılar, 7 Ekim’den bu yana aralıksız devam ediyor. İsrail’e göre, Kassam Tugayları’nın elinde 239 İsrailli esir bulunurken gazeteci Fulya Öztürk’ten konuya ilişkin bir haber geldi. Öztürk, İsrailli rehinelerin aileleri Erdoğan’a mektup yazdığını bilgisini paylaştı.

Gazeteci Fulya Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla “Rehinelerin aileleri İsrail’e ve Netanyahu’ya güvenmiyorlar. 42 gündür rehinelerin aileleri muhatap bulamıyor” dedi.

Mektupta şu ifadeler yer aldı:

Ekselansları,

7 Ekim’de kaçırılan ve Hamas tarafından rehin tutulan rehinelerin ailesi olarak benzeri olmayan acı ve ızdıraba yol açan bu krize insani bir müdahalede bulunmanızı istiyoruz. Kaçırılmalarından beridir çocuklarımız, eşlerimiz ve yaşlı ebeveynlerimizle iletişim kuramıyoruz. Kendilerinden hiçbir haber alamadık.

Bölgenin büyük güçlerinden birinin lideri ve Orta Doğu’da geniş etkisi olan biri olarak büyük destekte bulunabileceğiniz eşsiz bir konuma sahipsiniz. Çocuklarımızın, kardeşlerimizin ve ebeveynlerimizin nerede olduklarını bilmiyoruz. Sağlık durumlarından ve hayatta olup olmadıklarından haberimiz yok. Korkunç bir acı altındayız. Sizin de bildiğiniz gibi zaman çok önemli. Her geçen saat rehinelerin durumunun kötüleştiğinden endişeleniyoruz.

Bu yüzden sizlere tüm gücünüzle rehinelerin hayatta olup olmadığını öğrenmeniz, tıbbi ihtiyaçlarını karşılamak için aracı olmanız ve derhal salıverilmelerini sağlamak için sizden insani bir istekte bulunuyoruz.

Saygılarımızla,

Rehineler ve kayıp aileler forumu adına Meirav Lesham Gonen – Romi’nin annesi, Malki Shem-Tov, Ömer’in babası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu