Ortadoğu

Barzani, HÜDA PAR lideri Yapıcıoğlu ile görüştü

Başkan Barzani ile HÜDA PAR lideri Yapıcıoğlu, Irak ve Türkiye’deki durum ile Kürt tarafların durumunu ele aldı.

Mesud Barzani, başkent Erbil’de HÜR Dava Partisi (HÜDA-PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu başkanlığındaki bir heyet ile bir araya geldi.

Mesud Barzani’nin ofisinden yapılan açıklamaya göre, görüşmede Yapıcıoğlu, 10 Ekim’de gerçekleştirilen Irak Parlamento seçimlerinde elde ettiği başarıdan ötürü Küridstan Demokrat Partisi’ni tebrik etti.

Zekeriya Yapıcıoğlu ayrı son dönemde İŞİD saldırıları nedeniyle yaşanan şehadetler ve Erbil’deki sel felakatinde hayatını kaybedenler için PDK Başkan Barzani’ye başsağlığı diledi.

Türkiye’deki siyasi durumun da ele alındığı görüşmede, Kürt tarafların durumu da değerlendirildi.

Görüşmede ayrıca iki taraf ilişkilerinin geliştirilmesine de değinildi.

Barzani Hak-Par hayetiyle görüştü..

Daha sonra Mesut Barzani, bir süredir Kürdistan Bölgesi’nde çeşitli temaslarda bulunan Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanı Latif Epözdemir başkanlığındaki heyet ile bir araya geldi.

Mesud Barzani’nin ofisinden yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye’deki siyasal gelişmeler ve özellikle de Kürt parti ve örgütler arasındaki ilişkilere değinildi.

Barış, diyalog ve medeni çözüm dilinin önemine dikkat çekilen görüşmede ayrıca Kürdistan Demokrat Partisi ile Türkiye’deki Kürt partiler arasındaki ilişkiler ele alındı.

HAK-PAR Genel Başkanı Latif Epözdemir, beraberindeki heyet ile Kürdistan Bölgesi’nde çeşitli temaslarda bulunuyor.

HAK-PAR heyeti daha önce de Şehircilik Bakanlığı, Kültür ve Gençlik Bakanlığı’nı ziyaret etmiş ve Türkmen Milli Partisi ile bir araya gelmişti.  

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu