Bilim & Teknoloji

iPhone SE 4 için fiyat tahmini ortaya çıktı

Apple’ın büyük bir heyecanla beklenen modeli iPhone SE 4 ile ilgili fiyat iddiası ortaya çıktı. Ucuz iPhone olarak adlandırılan SE modeli genellikle tepe modellere kıyasla daha düşük bir fiyat segmentinde satılıyordu. Söylentilere göre iPhone SE 4, mevcut satıştaki iPhone SE 2022’den biraz daha pahalı olacak.

Apple’ın uygun fiyatlı iPhone bekleyenler için geliştirdiği modeli iPhone SE, ilk modelinden son modeline beğenileri toplamayı başardı. Şimdiye kadar ortaya çıkan üç modelde iPhone 6, 7 ve 8’in tasarımın taşıyan SE, şimdi İphone14 görünümü ile piyasanın altını üstüne getirmeye geliyor.

2025 yılında tanıtılacağı öngörülen iPhone SE 4‘ü 499 Dolar gibi rekabetçi bir fiyata pazara sunacak. iPhone SE’nin 500 doların altında piyasaya süreceği bu model oldukça rekabetçi olacak.

Mevcut raporlara göre iPhone SE 4, ön yüzünde 60Hz yenileme hızı 6.1 inç LTPS OLED ekrana sahip olacak. Üstelik bu bölümde Face ID sensörüne yer verileceğini hatırlatalım. 48.5 x 71.2 x 7.8mm ölçülerinde ve 166g ağırlığında olacak iPhone SE 4’ün 7000 serisi alüminyum çerçeve, cam tasarıma sahip olacağı belirtiliyor.

SE 4, tasarım anlamında iPhone 14’ü takip edecek. 6,1 inç büyüklüğünde bir ekranla gelmesi beklenilen cihaz, A16 Bionic işlemci ile çalışacak. Muhtemelen 60Hz OLED ekran ile donatılacak olan yeni SE, arka tarafta 12 Megapiksellik bir kamera taşıyacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu