Politika

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan Bağdat ve Suriye sözü! Diyarbakır’da dikkat çeken çıkış

Diyarbakır’da konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bizim bir yeminimiz ve sözümüz var. Bunu da yapacağız. Vallahi Bağdat dünyanın en huzurlu şehri olacak, Suriye dünyanın en huzurlu ülkesi olacak. Etrafımızdaki coğrafya dünyanın en huzurlu coğrafyası olacak” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır’daki temasları kapsamında Merkez Kayapınar ilçesindeki 3. Sanayi Sitesi’nde incelemelerde bulundu.

Kentteki temasları kapsamında Valiliği ziyaret eden Soylu, basına kapalı toplantıda Vali Münir Karaloğlu ile görüştü.

Bakan Soylu, buradaki ziyaretinin ardından Merkez Kayapınar ilçesinde 3. Sanayi Sitesi’ndeki patlamanın meydana geldiği iş yerine geçti ve burada incelemelerde bulunduktan sonra yetkililerden bilgi aldı, esnaf ile görüştü, kendilerine geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Bakan Soylu, günün 24 saat Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde huzurun olduğunu ifade ederek, şunları söyledi;

*Bizim bir yeminimiz ve sözümüz var. Bunu da yapacağız. Vallahi Bağdat dünyanın en huzurlu şehri olacak, Suriye dünyanın en huzurlu ülkesi olacak. Etrafımızdaki coğrafya dünyanın en huzurlu coğrafyası olacak.

*Onun için yapacağımız çok iş var. Bu coğrafyanın üzerine kavga ve kargaşa elbisesini biçmek isteyenlere müsaade etmeyeceğiz. Ne Avrupa’dan ne Amerika’dan aman dileyeceğiz. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz, sonra da kuzu kuzu buraya gelecekler.

* Diyarbakır’da yapacak çok işimiz var. Vali bey diyor ki, ‘allem edip kullem edip buranın tramvayını yapmamız lazım’ Diyarbakır’ın daha çok hizmete ihtiyacı var. Bunların hepsini yapacağız. Türkiye bunları yapabilme gücünde. Yapacak çok işimiz var. Çok daha zengin bir ülke, millet olacağız. (DHA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu