Politika

Hulusi Akar: Türkler ve Kürtler kardeştir, yüzyıllardır suyumuzu paylaşıyoruz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kayseri Büyükşehir Belediyesince düzenlenen ’Ağrılılar Erzurumlular Karslılar Buluşması’nda, açıklamalarda bulundu. Bakan Akar burada yaptığı konuşmasında”Türkler ve Kürtler kardeştir, yüzyıllardır beraber yaşıyoruz, ekmeğimizi, suyumuzu paylaşıyoruz” dedi.

Akar’ın açıklamaları şöyle:

“Bizim hedefimiz terör örgütü mensupları. Nasıl ki DEAŞ Müslümanların temsilcisi değilse PKK/YPG de Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değil. Bizim hedefimiz teröristler. Bazıları faaliyetlerimizi ‘Kürt kardeşlerimize yönelikmiş’ gibi çarpıtmaya çalışıyor. Bu kesinlikle yalandır, fitnedir, fesattır. Türkler ve Kürtler kardeştir, yüzyıllardır beraber yaşıyoruz, ekmeğimizi, suyumuzu paylaşıyoruz. 

 Bu Cumhuriyeti beraber kurduk, bu bayrağı beraber dalgalandırdık, şehitliklerde beraber yatıyoruz. Hiçbir zaman bu fitneye, fesada ‘evet’ demeyeceğiz. Biz kimsenin dini, etnik, mezhepsel kökenine bakmayacağız, hepimiz kardeşiz 85 milyon biriz, beraberiz.” Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimine az bir süre kaldığını belirten Akar, şöyle konuştu: 

“Bu seçimlerin temel özelliği zihniyet meselesi. Terör konusunda önemli mesafeler aldık. Fakat şimdi bazıları çıktı, teröristlerle konuşuyor, teröristlerin taleplerini açıklıyor. ‘Teröristleri içeriden çıkaracağız’, ‘Bütün kazanımlarımızdan vazgeçeceğiz’ diyorlar. Bunun manası ‘biz 20 sene geri gideceğiz’. Bunun kabul edilmesi mümkün değil. Bunu milletimize havale ediyoruz. Milletimizin feraseti ile bunlara müsaade etmeyeceğine inanıyoruz.” Konuşmasına verdiği bir ’otobüs’ örneği ile sürdüren Akar, şöyle devam etti: “Teröristler bir otobüsteler, PKK şoför mahallinde oturuyor. Bunun yanına HDP gelmiş, arkasına da Millet İttifakı gelmiş oturmuş. Bu İttifak’ın içinde daha önce sizinle, bizimle oturmuş insanlar var. Bunlara Allah akıl, fikir versin. Bunlar bir koltuk uğruna düşüncelerini değiştirmişler. Bu kadar mücadele edildi, gayret gösterildi. Tekrar PKK ile iş tutmak, onlarla beraber olmak, bu kazanımlardan vazgeçmek ülkemize, milletimize, bayrağımıza, sancağımıza ihanettir. Buna müsaade etmeyeceğiz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu