Connect with us

Politika

Erdoğan: ‘Biz bu görevde olduğumuz sürece ne Selo çıkabilir, ne o evlat katili çıkabilir’

Ankara mitinginde vatandaşlarla buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, görevde oldukları sürece Selahattin Demirtaş’ın ve Abdullah Öcalan’ın cezaevinden çıkamayacağını vurguladı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Millet Bahçesi’nde düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Burada yaptığı konuşmada CHP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenen Erdoğan, “Bu FETÖ, bunun avanesi kimlerle beraber? Bay Bay Kemal’le beraber. Bunların yanında İP var, malum o yavrucuklar var. Önceleri almamışlardı, sonradan HDP’yi de yanlarına kattılar. O da yetmedi iki belediye başkanını aldılar. Önce 6’lı masaydı, sonra 7’li oldu, şimdi 9’lu masa oldu. Bay Bay Kemal o da yetmeyecek size. Sen onlarla beraber yürü. Bizim yanımızda millet var” dedi.

Erdoğan, CHP Genel Başkanı, Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek şunları söyledi:

“Buraya gelirken billboardda reklamını gördüm, “Ankara daha iyi hizmete layık” diyor. Dün İzmir’de “İzmir’e iyi hizmete geliyoruz” diyor. İstanbul’da aynı şeyi söylüyor. 4 yıldır İstanbul’da, Ankara’da ne yaptınız? İzmir aynı şekilde bir yağmur görmesin; çamur, çukur alıyor başını götürüyor. Ankara’da da öyle değil mi? Bunların 3 tane tanımı var. Eğer CHP’yi tanımak istiyorsanız; çöp, çamur, çukur. İstanbul’a belediye başkanı olduğum zaman ben de İstanbul’u böyle tanıdım; çöp, çamur, çukur.”

“İstanbul’u bunlardan bu kardeşiniz kurtardı. Çöp dağlarından, çukurlardan, çamurlardan kurtardık, susuzluktan kurtardık. Ankara da susuz değil miydi? Ankara’nın havalimanını yapan kim? Bunlar mı yaptı? Hayır biz. Havalimanı ile Ankara arasındaki güzelim yolları kim yaptı? Ankara’daki metroları kim yaptı? Bunlarda yalandan başka bir şey bulamazsınız. Yalanın en önemli mihmandarı kimdir biliyor musunuz? Bay Bay Kemal. Yalan dersi almak istiyorsanız Bay Bay Kemal’in yazıhanesine müracaat edin. Onu çok iyi bilir. Fakat 14 Mayıs’ta inşallah benim milletim bunları siyasi mefta yapacak.”

“Şimdi bu FETÖ, bunun avanesi kimlerle beraber? Bay Bay Kemal’le beraber. Bunların yanında İP var, malum o yavrucuklar var, beraber. Önceleri almamışlardı, sonradan HDP’yi de yanlarına kattılar. O da yetmedi iki belediye başkanını aldılar. Önce 6’lı masaydı, sonra 7’li oldu, şimdi 9’lu masa oldu. Bay Bay Kemal o da yetmeyecek size. Sen onlarla beraber yürü. Bizim yanımızda millet var. Bizim yanımızda cumhur var. Cumhuru yanına alamayan avcunu yalar.”

‘Biz bu görevde olduğumuz sürece ne Selo çıkabilir, ne o evlat katili çıkabilir’

Yine aynı tarafta bölücü emellerini gerçekleştirmek için artık ilk asrını geride bırakmaya hazırlandığımız cumhuriyetimizle hesaplaşmak için yanıp tutuşanlar var. Diyarbakır’da Yasin Börü’leri şehit eden namussuzlar bunlar değil mi? Yine bunlar ne diyor; ‘Selo’yu çıkaracağız’ diyor. Biz görevde olduğumuz sürece ne Selo çıkabilir ne de o evlat katili çıkabilir. Bay bay Kemal sen talimatı nereden alıyorsun? Kandil’den. Ne diyor Kandil? ‘Biz artık bay bay Kemal’i destekliyoruz.’ Arkadaşı Kandil baronu olanlardan bu ülkeye fayda olur mu? Şimdi ben de diyorum ki ‘Söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu.’ Dört bir yanındaki PKK’lılar, FETO’cular, envai çeşit terör örgütü 14 Mayıs’ta bay bay Kemal’e destek veriyor değil mi? Bölücü terör örgütüyle arasına mesafe koyamayan partinin yöneticileri il il dolaşarak bay bay Kemal için oy dileniyor.

Devamı…