GenelYaşam

Hükümlü yeni başkan Don Memo Meral Dalkurd’u cezaevinden yönetecek

Dalkurd spor kulübü olağan kongreye 3 ay kala, 02.11.2022 tarihinde gerçekleştirdiği olağanüstü kongrede, mevcut yönetimi azlederek yerine geçici bir yönetim seçti.

Mevcut başkan Welat Kılıncaslan 29. 10.2022 tarihinde Kulüp başkanlığından istifa etmişti.

Dalkurd’un yeni başkanı Don Memo Meral’in kulüp ile ilişkileri, kulübün kuruluş yıllarına kadar gidiyor. Kulübün eski başkanı Ramazan Kızıl’ın yeğeni olan Don Memo Meral, daha önce oyunculuk, kulüp sözcülüğü, direktörlük ve Kulübün şirketi DK Elit AB’nin de genel müdürlüğü pozisyonlarında da bulunmuş bir isim.

Kulübün ana sponsoru ve DK Elit AB’nin %47 lik hissesinin sahibi Cuneyd Serkewt vekili aracılığı ile kongreye gönderdiği mesajda Don Memo Meral’ın başkan seçilmesi halinde kulüp ile yollarını ayıacaklarını ve hüküm giymiş kriminal bir kişinin başkanlığını uygun görmediklerini bildirdi.

Don memo Meral’ın Kürd kenti Nusaybin’in Girêmîra köyünden İsveçe uzanan sansasyonel ve kriminal yaşamı, yaşadığı kültürel ve ailevi çatışmalar “Pojken som följer sin skoga” Gölgesini takib eden çocuk, romanına da konu olmuş.

Don Memo Meral, 1 ay sonra 16 aylık cezasını çekmek üzere cezaevine gönderilecek ve hangi suçlardan ceza aldığına ya da hüküm giydiğine dair resmi açıklama yapılmadı.

Kulüp, yöneticilerinin kendi aralarında yaşadıkları sorunlar nedeni ile zor günler yaşarken, 3 ay sonra yapılacak olan olağan kongre için hazırlıklar yapacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu