Politika

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz: Erdoğan ikna edilirse ‘Kürt meselesi’ çözülür

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcı Mehmet Hüseyin Yılmaz, Rehber TV’de açıklamalarda bulundu. Yılmaz, “Erdoğan ikna edilirse Kürt meselesi de çözülür” derken, parti programlarından olan projelerin birçoğunun “AKP seçim beyannamesinde bulunmasından memnuniyet duyduklarını” belirtti. Yılmaz, AKP’nin HÜDA PAR’ın isteklerine “ikna olarak” İstanbul Sözleşmesi’nden çekildiği iddiasında da bulundu.

Yılmaz, parti programlarından olan projelerin birçoğunun “AKP seçim beyannamesinde bulunmasından memnuniyet duyduklarını” belirtti. Yılmaz, “Kürtçe” konusunda “çözücü adım atılmadığını” vurgulayıp, “Erdoğan ikna edilirse Kürt meselesi de çözülür. Erdoğan, Kürtlerin düşmanı değil; ama Erdoğan’a Kürtler adına düşmanlık yapanlar Kürtlerin haklarına kavuşmasını engelledi. Biz Sayın Erdoğan’da bu iradeyi görüyoruz” diyerek iktidara çağrıda bulundu. 

Öte yandan Yılmaz, HÜDA PAR’ın “cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine yönelik eksiklerin tamamlanması, güvenlik soruşturmaları, mülakat, kadın ve aile politikalarının değiştirilmesine” yönelik vaatlerinin, AKP’nin seçim beyannamesinde de yer almasından “memnuniyet” duyduklarını ifade etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu