Connect with us

Yaşam

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Dinç: Yeni yapılan Sur evleri cezaevi hücrelerini andırıyor!

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, Diyarbakır’ın gözde yeri olan Sur ilçesinde yapılan kentsel dönüşüm yerlerine yaptığı incelemeler sonrasında önemli açıklamalarda bulunarak, “Yapılan evlerin odaları cezaevi hücreleri gibi dizayn edilip çarpık bir şekilde yapılmıştır.” İfadelerini kullandı.


Diyarbakır Sur ilçesinde mağdur olan vatandaşlar ile bir araya gelerek yaşadıkları sorun ve sıkıntıları birinci ağızdan dinleyen HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanı Faruk Dinç, yetkililere çağrıda bulunarak vatandaşların sorunlarının bir an önce çözülmesi gerektiğini ifade etti.

Sur mağdurları için yapılan ev ve iş yerleri mühendislerinin cezaevi mühendisleri olabileceğini belirten Dinç, yaptığı açıklamada kentsel dönüşüm sorununa dikkatleri çekti.

“Herhalde cezaevi mühendisleri bu projeleri çizmiş”

Sur ilçesinde yapılan bunca masrafların çoğunun heba edilmiş bir durumda olduğunu dile getiren Dinç şu ifadelere yer verdi:

“Diyarbakır’ımızın tüm sorunlarıyla yakından ilgilenmeye devam ediyoruz. Ancak memleketimiz hak ettiği değeri görmemektedir. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Sur ilçemizde bir kentsel dönüşüme gidildi. Ancak, Diyarbakır’ın gözde yeri olan Sur ilçemizde yapılan bunca masrafların çoğu heba edilmiş durumdadır. Evler yapıldı ama bu evlerin odaları cezaevi hücreleri gibi dizayn edilip çarpık bir şekilde yapılmıştır. Herhalde cezaevi mühendisleri bu projeleri çizmişler. Ev ve iş yerleri yapılmış lakin bazıları teslim edilmiş bazıları da teslim edilmeden kullanılmaz hale gelmiştir.”

“Diyarbakır’ın en gözde yerlerinden biri olan bu iş yerleri neden boş ve harap olmuş durumda?”

Yetkililere de seslenen Dinç, “İşsizlik oranı ülkemizde fazla iken Diyarbakır’ın en gözde yerinde olan bu iş yerler neden boş ve harap olmuş bir durumdadır? Bu hantal işleyiş ve tıkanıklıklar neden çözülmüyor?

Yapılan bu kentsel dönüşümde hiçbir vatandaşımız mağdur edilmeden ihtiyaçları karşılanmalıdır. Bu sıkıntıların çözümleri için yetkilileri acil bir şekilde bu sorunları çözmeye davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir