Connect with us

Yaşam

Çocukları Avrupa’dan dönsün diye Mardin’e havuzlu villa yaptırdı

Mardin’in Midyat ilçesinden 9 yaşında ailesiyle birlikte Almanya’ya göç eden ve geçen yıl geri dönme kararı alan Şevki Atalan (54), 3 çocuğu da geri dönsün diye köyüne 300 bin Euro harcayarak havuzlu villa yaptırdı.

Ailesiyle birlikte Almanya’da yaşayan Şevki Atalan, geçen yıl Türkiye’ye dönme kararı aldı.

Çeşitli nedenlerden dolayı Avrupa’nın değişik ülkelerine göç eden Ezidilerden olan aile, bölgede huzur ve güven ortamının sağlanmasıyla bu kararı aldıklarını vurguladı.

Avrupa kültürünü Midyat’a uydurdu

Atalan, Almanya’da doğan çocuklarının da geri dönmeye ikna etmeye çalışırken Avrupa’daki ev modellerini rol aldı.

Atalan, Avrupa evlerini Midyat evlerinin kültürüyle birleştirerek kesme taşlarla, yöreye uygun taş mimariyle havuzlu villa tasarlattı.

Çocukları Türkiye’ye dönsün diye 300 bin euro harcadı

Atalan eşi Ayten Atalan ile köye dönme kararlarında, 3 çocuklarını da dönmeye ikna etmek için villaya yaklaşık 300 bin euro harcadıklarını belirtti.

“Böyle havuz ve ev yapmasak köye geri gelmezlerdi”

DHA’nın haberine göre, “Bizim çocuklar Avrupa’da doğdular ve oranın kültürünü aldılar. Şimdi biz böyle havuz ve ev yapmasak köye geri gelmezlerdi. Onun için mecbur olduk, bu evi onlar için yaptık. Tabi çok mutluyuz, hem de çocuklarımız çok mutlu.

Bu eve 300 bin euro gitti ama daha fazla da gitse pişman olmuyorum. Neden? Bu bizim toprağın en güzel yeri zaten burası. Çok seviyoruz burayı. Çocuklarım, ailem seviyor. Onun için burayı yaptık. Bu villa modellerinden Avrupa’da çok var. Şimdi başkası da başlamış aynı villaya. Bir iki ay sonra bitiyor” diye konuştu.

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir