Connect with us

Politika

Hüda Par: Biz Kürt milliyetçi bir parti değiliz

Cumhur İttifakı’na katılan HÜDA PAR’ın sözcüsü Serkan Ramanlı, “Biz Kürt milliyetçisi bir parti değiliz. Biz her türlü milliyetçiliği ayakları altına almış bir partiyiz”

BBN Türk yayınında Nisa Nur Çaydan’ın sorularını yanıtlayan Serkan Ramanlı, “HDP ile benzerlikleriniz nedir?” sorusuna “Biz Kürt milliyetçi bir parti değiliz. Biz her türlü milliyetçiliği ayakları altına almış bir partiyiz. Biz Müslümanız. Bize göre bütün Müslümanlar kardeştir” ifadelerini kullandı.

Ramanlı konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bize göre bir milliyetin diğer bir milliyet üzerindeki hakimiyeti doğal değildir. Bu Avrupa’dan bize gelmiş zehirli bir ideolojidir.” 

“Tamamen yerli ve milli bir yapı”

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise kısa bir süre önce HÜDA PAR ile ilgili yaptığı açıklamada, “tamamen yerli ve milli yapı” ifadelerini kullanmıştı:

“HÜDA-PAR’la ilgili uydurma yaklaşımlar var, çirkinlikler var. HÜDA-PAR bunları kabul etmiyor, bizim terörle hiçbir ilgimiz olmaz diyor, tamamen yerli ve milli yapı.

Biz ittifakımızın ilkelerinde zaten uyumlu olmuşuz. Uyum olmasa cumhur ittifakının içerisinde yol yürümeyiz.

HÜDA-PAR’ın cumhur ittifakına desteğini önemli ve kıymetli buluyorum.

Eğer Karabağ’da, Kızılelma’da buluşabiliyorsak, eğitim, sağlık, adalet, emniyette aynı istikamette buluşabiliyorsak bizim ayrı kalmamız diye bir şey yok.

Süreç içerisinde takvimi aynen uygulayabiliyorsak kapımızı kapatmamız mümkün değil. Şurada fazla bir zaman kalmadı.”

Devamı…