Dünya

Hollanda’da barda çok sayıda kişi rehin alındı, bölgedeki evler boşaltıldı

Hollanda’nın doğusundaki Ede kasabasındaki bir barda çok sayıda kişinin rehin tutulduğunu ve polisin bölgedeki evleri boşalttığı bildirildi. Kriz devam ederken 3 rehinenin serbest bırakıldığı açıklandı.

Hollanda’nın doğusundaki Ede kasabasındaki bir gece kulübünde çok sayıda kişinin rehin alındığı açıklandı. Polisin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, bölgedeki evlerin tahliye edildiği bilgisini verdi. Açıklamada, olayda ‘terörist saiklere işaret eden herhangi bir emare bulunmadığı’ ifade edildi. Sosyal medya üzerinden yapılan polis açıklamasında, olay yerine pek çok özel polis biriminin gönderildiği belirtilirken, Hollanda Polisi, 13.24’te rehinelerden 3’ünün serbest bırakıldığını açıkladı. Krizin sürdüğü kaydedildi.

Yetkililer bölge sakinlerine şehir merkezinden uzak durmaları çağrısında bulunurken tren trafiği de yönlendirildi ve şu açıklama yapıldı: “Saldırının nedenine ilişkin pek çok soru işareti olduğunu görüyoruz. Şu anda terör eylemine dair herhangi bir belirti yok.” 

Kaç kişinin alıkonulduğuna ilişkin bilgi paylaşılmazken, yerel medya yaklaşık dört ya da beş kişinin olaya karıştığını bildirdi.

De Telegraaf gazetesinin kaynaklara dayandırdığı haberine göre, bu sabah erken saatlerde yerel Petticoat barında insanlar silahlı ve patlayıcılı bir adam tarafından rehin alındı. Saldırganın barı havaya uçurmakla tehdit ettiği iddia edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu