Politika

“HDP bir siyasi parti değil, siyasi parti politika üretir”

Hilal Köylü ile Şimdiden Seçim 2023’e konuk olan İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz: “HDP’nin hiçbir alanda politikası yok. Politika üretmeyen bir şeyin adı siyasi parti olamaz. Organizasyon olabilir, platform olabilir ama bir siyasi parti olamaz”, Altılı Masa bir ittifak değil, bir koalisyon değil. Altılı Masa’nın bir araya gelme sebebi bu partilerin Türkiye’yi güçlendirilmiş parlamenter sisteme kavuşturma kararlılığıdır. Bizim ilişkimizin adı işbirliği”, “Sayın Akşener hakkında FETÖ soruşturması yürüten savcıların yürekleri varsa açsınlar iddianameyi. Biraz cesaretleri varsa o dosyayla ilgili iddianame düzenlesinler.”

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, Serbest TV’de yayınlanan Hilal Köylü ile Şimdiden Seçim 2023 programında HDP ile ilgili şunları söyledi:

“Bizim HDP’ye karşı tutumumuz gayet şeffaf. HDP de bize karşı gayet net. İki parti de Türkiye siyasetinde birbirine karşı tutumlarını gayet net ortaya koyuyorlar. Habire bu kanaldan, bu alan üzerinden İYİ Parti’nin sorguya çekilmesi ya da bu alan üzerinden İYİ Parti’ye soru sorulmasının da anlamı yok.”

“HDP’nin bir tarım politikası var mı? Yok. Ben şimdi kölelik mi öneriyorum, CHP kölelik mi öneriyor? Biz de özgürlük diyoruz, biz de demokrasi diyoruz, biz de adalet diyoruz, biz de hukuk diyoruz. Gelecek Partisi de, Saadet Partisi de, DEVA Partisi de bunu diyor. AKP de bunu dedi. Bunları demek yeterli mi? Politika üretmeyen bir sistemi benim nasıl tanımlamamı öneriyorsunuz? Politika üretmeyen bir sistemin ben neyini tartışacağım? Politika üretmeyen bir şeyin adı siyasi parti olamaz. Organizasyon olabilir, platform olabilir ama bir siyasi parti olamaz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu