Yaşam

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde canlı bomba olduğu iddia edilen kişi vuruldu

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde polislerin ihtarına rağmen uzaklaşmayan ve ‘Lailahe illallah’ diyen şahıs vurularak etkisiz hale getirildi. Olaya ilişkin açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, ” Olay çok yönlü olarak araştırılmaktadır” dedi.

Olay, saat 17.00 sıralarında, İl Emniyet Müdürlüğü önünde meydana geldi. Binanın giriş kapısına gelen kimliği belirsiz kişi, iddiaya göre, “Üzerimde bomba var” diyerek içeri girmeye çalıştı. Şüpheli, polisler tarafından silahla vurularak etkisiz hale getirildi.

Emniyet binasının bulunduğu Muammer Aksoy Bulvarı da şüphelinin canlı bomba olma ihtimali nedeniyle çift yönlü olarak ulaşıma kapatıldı, çevrede toplananlar ise uzaklaştırıldı. Bölgede geniş güvenlik önlemi sürdürülürken, olay yeri çalışması başlatıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül, ”Gaziantep Emniyet Müdürlüğümüzün önünde bomba süsü verilmiş şekilde saldırı girişiminde bulunan bir kişi polislerimiz tarafından yaralı olarak etkisiz hale getirilmiştir. Olay çok yönlü olarak araştırılmakta olup ilgili kişinin çok sayıda adli kaydı bulunmaktadır. Geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.(DHA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu