Kültür & Sanat

Gazi köşkü yenileniyor

Kentin önemli turist ve tarihi yerlerinden biri olan Gazi Köşkü’nde Yenişehir Belediyesi öncülüğünde 20 kişilik ekiple 28 bin metrekarelik alanda çevre düzenlemesi çalışmalarına başlandı.

Yenişehir ilçesinde Atatürk Köşkü olarak da bilinen tarihi Gazi Köşkü’nde çevre düzenlemesi çalışmalarına başlayan Yenişehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü 20 kişilik ekiple 28 bin metrekarelik alanda çalışmalara başladı. 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamında yapılan çalışma Vakıflar Genel Müdürlüğü ile birlikte yürütülüyor.

ŞEHRİN TARİHİ KAZANIMI

 Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci’nin talimatı ile Gazi Köşkü’nde çevre düzenlemesi çalışmalarına başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri iç ve dış mekanların boyanması, açık otoparkın ve yürüyüş yollarının düzenlenmesi, çim biçme, ağaç budama, dinlenme alanlarındaki oturma gruplarının ve lavaboların tadilatı, mevsime uygun bitki türlerinin ekimi ve bakımı çalışmalarını yapılacak.

Ayrıca 15’inci yüzyıldan kalma tarihi Gazi Köşkü, bahçesinde yapılan çevre düzenlemesinin ve köşkün iç bakımının ardından 24 saat açık olmak üzere vatandaşlara hizmet verecek.(DHA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu