Yaşam

Fenerbahçe’de ‘Kürdistan bayrağı’ krizi

Fenerbahçe’nin yeni sözleşme imzaladığı 18 yaşındaki Ozan Suncak’la anlaşmasını feshetmek için görüşmelere başladığı öne sürüldü. Menajerlik şirketi, iddiaya konu paylaşımın oyuncuya ait olmadığını duyurdu.

Fenerbahçe, Almanya takımlarından Reutlingen U19’da forma giyen ve aynı zamanda genç milli takımda oynayan 18 yaşındaki orta saha Ozan Suncak’ı transfer etmişti.

Ancak sosyal medyada Suncak’ın kendi hesabından, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) bayrağının paylaşıldığı başka bir tweet’e ‘Her biji’ (Çok yaşa) yorumunu yaptığı öne sürülmüştü. Bu iddia teyit edilmemişti.

Sözcü’den İrfan Yirmibeş’in haberinde söz konusu paylaşımın sosyal medyada eleştirilmesinin ardından Fenerbahçe’nin Suncak’a sözleşmeyi sonlandırmak için harekete geçtiği iddia edildi.

Haberde şöyle dendi: “Konunun gündem olmasının ardından Fenerbahçe Kulübü, akademiye transfer ettiği Ozan Suncak ile imzaladığı 3 yıllık amatör sözleşmesini feshetmek için oyuncunun avukatıyla görüşmelere başladı.”

Gazeteci Yağız Sabuncuoğlu da Twitter hesabından “Fenerbahçe, akademiye transfer ettiği Ozan Suncak ile imzaladığı 3 yıllık amatör sözleşmesini feshetmek için oyuncunun avukatıyla görüşmelere başladı” diye yazdı.

‘Paylaşım ona ait değil’

Suncak’ın menajerlik şirketi bugünkü açıklamasında paylaşımın genç futbolcuya ait olmadığını belirtti.

Açıklamada şöyle dendi: “Oyuncumuz Ozan Suncak’la ilgili sosyal medyada paylaşıla asılsız iddialarla ilgili hukuki yönden hakkımızı arayacağımızı bildirmek istiyoruz. Geleceği çok parlak büyük bir yeteneği yala haberlerle lekelemek en kibar deyimle son derece aşağılık bir tutumdur. Ozan Suncak’ın siyasetle yakından uzaktan ilgisi yoktur. Söz konusu paylaşım ona ait değildir. Paylaşımı yapan ve bu paylaşımları çoğaltan kişiler karşısında oyuncumuzun hakkını hukuk önünde arayacağız.”

OZAN SUNCAK KİMDİR?

Almanya’da Stuttgart altyapısında yetişen ve Reutlingen U19’da forma giyen, aynı zamanda genç milli takımımızda da oynayan 18 yaşındaki orta saha oyuncusu Ozan Suncak, 31 Temmuz 2004 yılında dünyaa geldi. Genç oyuncu merkez orta saha oalrak görev yapmaktadır. Futbol kariyerine Stuttgart altyapısında başlayan genç oyuncu son olarak Reutlingen U19 takımının formasını giydi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu