Politika

Erdoğan, Hüseyin Gazi Cemevi’nde muharrem iftarına katıldı

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti MKYK toplantısının ardından Süleyman Soylu, Fuat Oktay ve Mehmet Nuri Ersoy’la birlikte Hüseyin Gazi Cemevi’nde muharrem iftarına katıldı.

Ziyaret öncesi Hüseyin Gazi Derneği Yönetim Kurulu bir açıklama yaptı. Ziyaretin Hüseyin Gazi Vakıf Başkanı Mehmet Ali Ayyıldız’ın kişisel inisiyatifi ile organize edildiği belirtilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Bu ziyaret programı Hüseyin Gazi Vakıf Başkanı Mehmet Ali Ayyıldız’ın kişisel inisiyatifi ile organize edilmiştir. Ziyaret sürecinden ne Vakıf Kurucular Kurulu’nun ne dernek Yönetim Kurulu’nun ne de Mütevelli Heyeti Başkanı ve Dernek Başkanımız Melih Hız’ın bilgisi bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamı her yeri ziyaret edebilir. Ancak bu ziyaretin dayatma şeklinde olmaması beklenir. Dayatma ziyaret sırasında ismi alınan 4 Vakıf yöneticisi dışında kimsenin ziyarette bulunamayacağını da içeriyor. Dergâhımıza ziyarete gelenlerin dergâh adabına uyarak, dinlemeye, anlamaya, bir olmaya gelmesini beklerdik. Bu şekilde oldu bitti ile gerçekleştirilen dayatmacı bir ziyaret kabul edilemez.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu