Dünya

Elinde maket bıçağı vardı: 9 polis tarafından kurşuna dizildi

ABD’nin Tennessee eyaletine bağlı Nashville kentinde, en az 9 polis, yaya olarak durduğu otoyolundan çekilmesi için uyardığı ve elinde maket bıçağı olan bir kişiye ateş açtı. O anlar amatör kameraya saniye saniye yansıdı.

ABD polisi yine bir sivilin ölümüyle gündeme geldi. Tennessee eyaletine bağlı Nashville kentindeki otoyolda araçla seyir halinde olan polis, 37 yaşındaki Landon Eastep’in yol kenarında yürüdüğünü fark etti.
Aracını durdurarak Eastep’in yanına giden polis, ona yoldan çekilmesini söyledi. Eastep yoldan çekilmeyince polis, olay yerine destek ekip çağırdı. Diğer polislerin gelmesinin ardından Eastep, otoyolun kenarında durmaya devam etti.

Kurşuna dizdiler
Eastep’i ikna etmeye çalışan polisler bir süre sonra silahlarını çıkardı. Çevredekilerin cep telefonu kameralarına yansıyan görüntülerde Eastep’in elini kaldırdığı an 9 polisin ateş açtığı görüldü. Polislerin üzerine kurşun yağdırdığı Eastep yere yığılırken, olay yerinde hayatını kaybetti.

Sosyal medyada hızla yayılan görüntüler büyük tepki topladı. Nashville Polis Departmanı Sözcüsü Don Aaron, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Eastep’in sol elinde bir maket bıçağı olduğunu, vurulmadan önce otoyolda yürüdüğünü söyledi. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu