Connect with us

Politika

Ekrem İmamoğlu: Diyarbakır’daki, Mardin’deki kayyuma da karşıyım

İBB’ye yönelik yargı kararlarıyla siyaset yapmalarının engellenmeye çalışıldığını söyleyen Ekrem İmamoğlu, “Diyarbakır’daki, Mardin’deki kayyuma da karşıyım” diye konuştu.

Cumhuriyet gazetesini ziyaret eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, gündeme yönelik açıklamalar yaptı.

Son dönemde YSK üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla hakkında verilen hapis cezası ve siyasi yasak kararıyla gündemde olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet gazetesini ziyareti sırasında açıklamalarda bulundu. İBB Başkanı, “6 Mayıs bir demokrasi zaferidir. Söke söke iki kez aldık İstanbul seçimlerini. Büyük bir kararlılıkla dört yıla yakındır mücadeleye devam ediyoruz. Her gün cenk ediyoruz. Kamu görevlilerinden tutun da devletin herhangi biriminin gösterdiği engellemeler anlatmakla bitmez” ifadelerini kullandı. 6’lı Masa’nın Türkiye’nin demokrasi tarihinin en büyük sorumluluğunu üstlendiğini söyleyen İmamoğlu, “Masanın çok kritik bir döneme girdiği de aşikâr. Ben de partimle, genel başkanımla beraber, ‘Masa için ne yapabiliriz’ diye emek sarf ediyorum” dedi. İBB’ye yönelik soruşturmaları da değerlendiren İmamoğlu, “Siyaset yapmamızın engellenmesi girişimi var. Tabii ki Diyarbakır’daki, Mardin’deki kayyuma da karşıyım” diyerek devamında şöyle dedi:

Karşı olduğumu da ilk defa burada dile getirmiyorum. Dokuz senedir kamu görevi yapıyorum bir şey bulamayıp saçlarını başlarını yolan, çıldıranları görmek beni mutlu ediyor. Bunları sadece İstanbul’da değil her yerde anlatacağım. Biz çok umutluyuz. İstanbul’da milletin iradesine karşı yapılan müdahaleyi, milletimize anlatmak, hukuksuzluğu, adaletsizliği ifade etmek ve olanlara karşı dik duruş sergilediğimizi göstermek için şehirlerimizi ziyaret ediyorum. 10 binlerce insanın yanıma geldiğini, 10 yaşındaki bir çocuğun “Yanındayız” dediğini ya da 90 yaşındaki bir ninenin veya amcanın “Korkma, arkandayız” dediğini görüyorsam nasıl umutsuz olayım? ’’ifadelerini kullandı.

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir