Connect with us

Makaleler

Abdulkadir Selvi: Erdoğan’ın seçim kazanma sanatı üzerine çalışma yapmanın zamanı geldi de geçiyor

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katıldığı TRT canlı yayınına ilişkin olarak gözlemlerine yer verdiği yazısında, “Siyasetçiler merak etmiyor ama Erdoğan’ın seçim kazanma sanatı üzerine çalışma yapmanın zamanı geldi de geçiyor bile” yorumunu yaptı.

Selvi, yazısında şunları ifade etti:

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gelince tamamen seçimlere odaklanmış durumda. 14 Mayıs’ı Türkiye’nin gelecek vizyonu açısından bir kırılma noktası olarak görüyor. Türkiye ya tamam diyecek ya da devam diyecek. O yüzden çok çalışıyor. Muhalefet henüz adayını belirlemedi ama Erdoğan, şimdiye kadar 66 ili gezmiş, gençlerle 34 buluşma gerçekleştirmiş, kadınlarla bir araya gelmiş. Onları öylesine içselleştirmiş ki şurada gençlerle şöyle olmuştu, kadınlar şunu söylemişti diyor. Seçim mitingleri başlayınca muhalefete tur bindirecek gibi.”

Erdoğan’ın seçimlerle ilgili olarak kafasının net olduğunu gördüm. Sloganları çalışıyor. Menderes’le simgeleşmiş olan, “Yeter, söz milletindir” sloganının CHP Genel Merkezi›ne asılmasıyla ilgili olarak, “Kalleşçe astıkları Menderes’in sloganını çalıyorlar” dedi.

Yazının Tamamı:

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir