Yaşam

Diyarbakır’da kuyumcuya sahte altın baskını

Diyarbakır’da, müşterilerin şikayeti üzerine sahte altın satmakla suçlanan kuyumcu dükkanına, polisler baskın yaptı.

Diyarbakır’da, şikâyetlerin artması üzerine polisin operasyon düzenlediği kuyumcu dükkanında, çok sayıda düşük ayarlı sahte altın bulundu. Diyarbakır Sarraflar ve Kuyumcular Odası (DİKO) Başkanı Mehmet Yüksel, “Diyarbakır’ın kimse imajını böyle bozamaz” dedi. 

DHA’nın haberine göre, Bağlar ilçesindeki Emek Caddesi’nde bulunan bir kuyumcu dükkanında, “düşük ayarlı sahte altın satılıyor” iddiasıyla polise şikâyette bulunuldu. Ekipler, ihbarlar üzerine DİKO Başkanlığı’ndan rapor istedi. Verilen raporun ardından 2 aylık çalışma yapıldı.

Polis ekipleri, kuyumcu dükkanına öğle saatlerinde operasyon düzenledi. İş yerindeki aramalarda, düşük ayarlı sahte altınlar ele geçirildi. Toplanan ürünler, incelenmeye alındı.

DİKO Başkanı Mehmet Yüksel ise altın konusunda çok sayıda kişinin kenti tercih ettiğini söyleyerek, “Vatandaşların şikâyeti üzerine inceleme yaptık. Rapor tuttuk, daha sonra inceleme yapmak üzere iş yerine gittik. Diyarbakır’ın kimse imajını böyle bozamaz. Sektöre zarar veren herkesin üzerine gideceğiz. Denetimler sürecek, merdiven altı üretimler yapılmayacak” diye konuştu. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu