Yaşam

Diyarbakır’da Jandarmanın ‘Dur İhtarına’ uymayan genç öldü

Diyarbakır’da ‘dur ihtarına’ uymadığı iddiasıyla 28 yaşındaki 3 çocuk babası Mikail Ekinci jandarmanın açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti. Çermik Cumhuriyet Savcılığı olayla soruşturma başlattı.

Edinilen bilgilere göre, iki yıl önce Ekinci ve Aydın aileleri arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle kan davası çıktı. İki yıl önce Aynalı Köyünde yaşanan kavgada Kemal Ekinci hayatını kaybetti, 1 kişi de yaralandı. Bu olaydan iki ay sonra husumetli aileler Çermik İlçesi Sinek Köprüsü üzerinde Cemal Aydın saldırı sonucu hayatını kaybetti.

Jandarmanın açtığı ateş sonucu hayatını kaybetti

İddiaya göre Aydın cinayeti nedeniyle 28 yaşındaki 3 çocuk babası Mikail Ekinci şüpheli olarak aranıyordu. Bu sabah yapılan ihbar üzerine Jandarma Ekinci’nin yaşadığı Adalar Köyü’ne operasyon düzenledi. Jandarmanın geldiğini gören Ekinci motorla kaçmaya çalıştı. Jandarmanın ‘dur’ ihtarında bulunduğu, ihtara uymayan Ekinci’ye ateş açtı. Açılan ateş sonucu Ekinci olay yerinde hayatını kaybetti.

Amca Ekinci: İsteseydiler sağ yakalayabilirdiler

Mikail Ekinci’nin amcası Ali Ekinci olayı şöyle anlattı, ”Sabah saatlerinde jandarmaya bir ihbar yapıldı. Askerlerin geldiğini gören Mikail motosikletle kaçmış. Kaçarken arkadan sıktılar. Tek kurşunla vuruldu. Direk kalbine ateş açtılar. Dağlık bir alan değil, isteseydiler canlı yakalayabilirdiler. Bu olayla ilgili suç duyurusunda bulunacağız. Bu işin peşini bırakmayacağız. Cumhurbaşkanına kadar gideceğiz” dedi.

Yaşanan olayla ilgili Çermik Cumhuriyet Savcılığının soruşturma başlattı.(Amida Haber)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu