Yaşam

Diyarbakır’da ev baskınları düzenlendi, en az 14 kişi gözaltına alındı

Diyarbakır’da sabah saatlerinde ev baskınları düzenlendi, aralarında siyasetçi ve sendikacıların da olduğu en az 14 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır sabah saatlerinde düzenlenen ev baskınlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Kentte yaşayan siyasetçi, sendikacı ve Barış Anneleri’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin adreslerine polis tarafından baskın yapıldı.

Yapılan ev baskınlarında gözaltına alınanlardan şu ana kadar isimleri öğrenilenler şöyle:

HDP İl Örgütü yöneticileri Hüseyin Baran, Mehmet Asena, Şeyhmus Yavuz; HDP Bağlar İlçe Eş Başkanı Nasır Yelter, ilçe yöneticisi Abdullah Dengiz; DBP İl Örgütü yöneticileri Yasemin Akengin, Ali Alkan ve Mehmet Süslü; ESP Diyarbakır İl Eş Başkanı Erkan Keskin, PSK Genel Başkan Yardımcısı Bayram Bozyel; TUAYDER yöneticisi Şehrat Uyanık, Barış Anneleri Meclis Üyesi Vesiye Yiğit; SES Şube Yöneticisi Gülhan Tekin, Eğitim Sen 2 Nolu Şube Eş Başkanı Arzu Koç, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Şube Yönetim Kurulu Üyesi Arin Zümrüt ve Tüm Bel-Sen Diyarbakır Şube Eş Başkanı Baki Öndeş.

Ev baskınlarının gerekçesi konusunda henüz bilgilendirme yapılmazken gözaltına alınanların Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldükleri öğrenildi. (Diyarbakır/MA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu