Connect with us

Yaşam

Diyarbakır’da belediyenin çöp aracı ateşe verildi

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde bir grup, belediyenin çöp toplama aracının önünü kesip ateşe verdi. Kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Olay, sabah saatlerinde merkez Bağlar ilçesi Kayanartepe Mahallesi 251. Sokak’ta meydana geldi.

Alınan bilgilere göre, sabah saatlerinde çöp toplamak için mahallede ara sokaklara giren belediyenin çöp toplama aracı ve personelinin önü, maskeli bir grup tarafından önleri kesildi. Daha sonra terör örgütü PKK lehine slogan attığı belirtilen grup, havaya ateş açarak personeli indirip aracı ateşe verdi.

Olay yerine itfaiye ve çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Ekipler, olay yerinde inceleme yaptı. Kaçan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Bağlar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediyeye kayyum olarak atanan Hüseyin Beyoğlu, saldırının ardından olay yerine giderek bilgi aldı.

Beyoğlu, burada yaptığı açıklamada, belediye araçlarının daha önce de benzer saldırılara maruz kaldığını anlattı.

Belediye aracının vatandaşa hizmet için çalıştığını belirten Beyoğlu, şunları kaydetti:

“Halkımıza hizmet etmek için sokağa gelen aracımızı saat 08.40 civarında durdurup sürücüyü ve personeli tehdit ediyorlar. Daha sonra benzinle aracı yakıyorlar. Birkaç el ateş ettikten sonra bölgeden uzaklaşıyorlar. Bu hain saldırı halkımıza karşı yapılmıştır. Çünkü biz bu araçlarla halkımıza hizmet ediyoruz. Huzur ortamından rahatsız olan bu anlayış asla başarılı olamayacak.”

Devamı…