Politika

Diyarbakır Lice’de DEVA Partisi binasına saldırı

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde, DEVA Partisi binasına dün gece molotof kokteyli ile saldırı düzenlendi.

Haberi DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen duyurdu.

Kimliği belirsiz kişi veya kişilerce yapılan saldırı sonucunda içeride yangın çıktı, binanın camları zarar gördü.

İl Başkanı Cihan Ülsen, ilçe binasının yanındaki kıraathanede bulunan yurttaşların müdahalesiyle yangının söndürüldüğünü söyledi.

Saldırı ile ilgili DEVA Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Ülsen’in imzasıyla açıklama yapıldı.

“Diyarbakır İlçe binamıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz” başlıklı açıklama şöyle:

DEVA (Demokrasi ve Atılım) Partisi Diyarbakır Lice İlçe binasına dün gece kimliği belirsiz kişi veya kişilerce molotoflu bir saldırı yapılmıştır. Saldırıcı sonucunda ilçe binamızın camları zarar görmüş, ilçe binamızın yanında bulunan kıraathanede bulunan vatandaşlarımız sayesinde yangın büyümeden söndürülmüştür.

İlçe binamıza yapılan bu saldırıyı, demokrasiye yapılmış bir saldırı olarak görüyor ve şiddetle kınıyoruz. Güvenlik güçlerinden partimize ve demokrasiye yapılan bu saldırının faillerinin bir an önce ortaya çıkartılması ve adalete teslim edilmesini bekliyoruz.

“Bu DEVA Partisi kadrolarının cesaretini artırmıştır”

Türkiye’nin herhangi bir yerindeki DEVA Partili bir teşkilat mensubunu böyle bir saldırıyla korkutacaklarını, yıldıracaklarını zannedenlerin bunun hiçbir anlamının olmadığını bilmeleri gerekir. Bu, tam aksine DEVA Partisi kadrolarının sorumluluğunu, heyecanını ve cesaretini artırmıştır.

Bu saldırı bize; benzeri olayların sadece Lice’de değil, Turkiye’nin hiçbir yerinde tekrarlanmaması için bir an önce demokratik, çoğulcu, katılımcı, özgürlükçü bir Türkiye için daha fazla çalışmamız gerektiğini hatırlatmıştır.

Yapılan saldırının fail veya failleri bulunan kadar takipçisi olacağız.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu