Connect with us

Kültür & Sanat

Diljen Roni bu akşam Taksim’de sahne alıyor

Diljen Roni 3 senenin ardından Taksim Beyoğlu’nda konser verecek. Konser Pazar günü Arsen Lüpen Taksim’de olacak. Roni’ye 4 müzisyen enstrümanlarıyla eşlik edecek.

Diljen konserinde çıkmış dört albümü “Aşkın Birkaç Sözü, İki Mevsim, Kara Kış” ve “Yalan Rüya”dan şarkılarını okuyacak. Aynı zamanda Botan bölgesinden ve klasik Kürt müziğinden parçaları dinleyicisine sunacak.

Diljen Roni konseri 27 Mart Pazar saat 21:00’de Arsen Lupen Taksim’de gerçekleşecek.

Konserin organizasyonunu Chalak Events üstleniyor.

İlk albümü ‘Çend Gotinen Evine’den itibaren müzikseverlerin ilgi gösterdiği sanatçı Diljen Roni, bu akşam Beyoğlu’ndaki Arsen Lupen sahnesinde olacak. Dört müzisyenin de enstrümanlarıyla eşlik edeceği Roni, konserde yayınlanmış olan albümlerinden eserlerin yanı sıra Botan bölgesinden ve klasik Kürt müziğinden örnekleri de dinleyicisine sunacak. 

Doğduğu Cizre’nin ve çevresinin müzik kültürüyle büyüyen Diljen Roni, tıp eğitimi alsa da müziği de profesyonel olarak sürdürmeye devam etti. Roni’nin,  ‘Çend Gotinen Evine’ (2008), ‘Du Demsal’ (2011), ‘Çile: Klasikên Kurdî’ (2017) ve ‘Xewna Derew’ (2018) isimleriyle yayınlanmış dört albümü bulunuyor. 

Devamı…
Yorumunuz

Cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir