Politika

CHP’nin 248 Belediye Başkanı Van’da bir araya gelecek

CHP’li belediye başkanları, 27, 28, 29 Mayıs’ta Van’da bir araya gelecek. CHP’nin yerel yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, toplantının ana gündemine ilişkin, “Bir yıl sonra genel seçim var. Seçim sürecine yavaş yavaş giriyoruz. Bu toplantıda da yapılacak ilk genel seçimde neler yapabiliriz, bu süreci nasıl birlikte yönetebiliriz, çalışmalarımızı nasıl sürdürebiliriz, bunları konuşacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 248 belediye başkanıyla Van’da bir araya gelecek. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, toplantının ana gündeminin yaklaşan seçimler olacağını belirterek, genel merkezin seçim hazırlıklarının belediye başkanlarına anlatılacağını ve belediye başkanlarının görüş ve önerilerinin alınacağını kaydetti.

Torun, CHP’li belediye başkanlarının, son olarak Aralık 2021’de Kayseri’de düzenlenen toplantının ardından 27, 28, 29 Mayıs’ta Van’da bir araya geleceğini açıkladı.

“VANLI HEMŞERİLERİMİZİN SORUNLARINI DİNLEYECEKLER”

Kayseri’de yapılan toplantıyı hatırlatan Torun, “En son aralık sonu gibi belediye başkanlarımızla birlikte toplantımızı Kayseri’de düzenlemiştik. Bu toplantımızı da Van’da gerçekleştireceğiz. 27, 28, 29 Mayıs’ta Van’da olacağız. İlk gün bütün belediye başkanlarımızla sahada olacağız. Van cadde ve sokaklarını, bütün ilçelerini ziyaret edecekler. Vanlı hemşerilerimizle bir araya gelip sorunlarını dinleyecekler. Onlarla birlikte Van’da olmanın ve sorunları çözmenin gayreti içinde olacaklar” diye konuştu.

“İLK GENEL SEÇİMDE NE YAPABİLECEĞİMİZİ KONUŞACAĞIZ”

Torun, toplantının gündemini, “Bir yıl sonra genel seçim var. Seçim sürecine yavaş yavaş giriyoruz. Bu toplantıda da yapılacak ilk genel seçimde neler yapabiliriz, bu süreci nasıl birlikte yönetebiliriz, çalışmalarımızı nasıl sürdürebiliriz, bunları konuşacağız. Onların görüşlerini alacağız, biz görüşlerimizi aktaracağız. Bunun yanı sıra da yine kendi sorunlarıyla ilgili belli değerlendirmeler ve belediye başkanlarımızın kendi bölgelerindeki sorunları aktarmalarını ve o sorunların çözümü ile ilgili nasıl katkıda bulunacağımızı konuşacağız” sözleriyle anlattı.

“OYUMUZUN AZ OLDUĞU YERLERDE TOPLANTILAR DÜZENLİYORUZ”

Toplantının Van’da yapılmasının nedenine ilişkin ise Torun, “Konya’da da yapmıştık. Daha çok, oyumuzun az olduğu, belediyemizin olmadığı yerlerde toplantılar düzenliyoruz. Bu sayede hem belediyelerimizin hizmetlerini anlatma, kendilerini tanıtma ve Türkiye genelinde yapılan o başarılı hizmetleri aktarma fırsatı da buluyor. Belediye başkanlarımız için de çok güzel bir çalışma oluyor. Hem de gittiğimiz illerdeki hemşerilerimiz, belediye başkanlarımızı, bizi tanımış oluyor. Gayet güzel bir çalışma oluyor” açıklamasında bulundu.(ANKA)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu