Politika

CHP’li Murat Bakan’dan iddia: Polis Meslek Yüksek Okulları’nın tüm personellerine seçim gecesi görev talimatı

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan Polis Meslek Yüksek Okulları’ndaki görevlilerin tamamının seçim gününde ihtiyat kuvvet olarak görevlendirilmesine ilişkin bir belgeyi paylaştı. +

Türkiye 14 Mayıs seçimleri yaklaştıkça artan tansiyonla birlikte karanlık bazı senaryoların hazırlanma ihtimali nedeniyle gerginlik de yaşıyor.

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan; bu çerçevede, İçişleri Bakanlığı’na bağlı bir bürokratın imzasını yer aldığı belgeyi ortaya çıkardı.

Gerçek Gündem’in derlediği açıklamalara göre; Bakan, Polis Meslek Yüksek Okulları’ndaki görevlilerin tamamının seçim gününde ihtiyat kuvvet olarak görevlendirilmesine ilişkin bir belgeyi açıkladı. Belgede gizli ibaresi de yer aldı. Bakan, “İzinli gününde neden Polis Meslek Yüksek Okulları görevlilerini okullara çağırıyorsun? Bunun yanıtını öğrenmek istiyorum. Polis memurlarına kanunsuz emirleri uygulamayın, diyoruz” dedi.

Bakan şunları ifade etti:

“Seçim güvenliği için İçişleri Bakanlığı sandık güvenliği için tedbir alabilir ve bununla ilgili polisi de görevlendirebilir bu tabii bir şeydir. Yeni belgeye göre seçim günü bütün polislerin oy kullandıktan sonra saat 13.00’dan itibaren ihtiyat kuvvet olarak beklemesi gerektiği söylendi. Bunu soruyoruz. Neden? Ben bu belgeyi TBMM Milletvekili olarak denetim görevimin gereği olarak ilk kez buradan soruyorum.

İzinli polislerin seçimden sonra oy kullandıktan sonra evlerine gitmesi gerekirken neden oy kullandığı okullarda hazır kuvvet olarak bekleyecekler?

Toplum gizemli durumlardan korkar. Dolayısıyla bir seçime giderken 1. Biz sizin neler yaptığınızı biliyoruz. 2. bu belgeler bana polis memurlarından geldi. Biz de buradan onlar aracılığıyla sesleniyoruz; “Sen anayasaya uygun olarak görevini yap kardeşim” diyoruz”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu