Politika

CHP Diyarbakır Gençlik Kolları Başkanı Rotinda Ertekin görevden alındı

CHP Diyarbakır Gençlik Kolları Başkanı Rotinda Murat Ertekin’in görevden alındığı bildirildi.

Sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yapan Ertekin, görevi bıraktığını belirtti.

Ertekin, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yaklaşık 2 buçuk yıldır büyük bir onurla CHP İl Gençlik Kolları Başkanlığı sorumluluğunu üstlendiğim, partimiz adına tüm olanaksızlıklara rağmen büyük bir heves ile Diyarbakır’da gerçekleştirdiğimiz sosyal sorumluluk projelerimizle, saha çalışmalarımızla 2 yılda genç üye sayımızda %600 oranında artış gösterdiğimiz, Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır’da gerçekleştirdiği büyük “Gençlik Buluşması” programında Diyarbakır’da bir tarih yazarak Türkiye gündeminde kalmayı başardığımız bir süreç geçirdik.

Bazı içten pazarlıklı yerel parti yöneticilerimizin, partimizin öz gücü olan ‘Gençlik Kolları’nda, ‘genç arkadaşlarımızı fitne ve fesatlıklarla ayrıştıran’, gençlerin siyasi yaşamında büyük etkisi olacak kirli siyaset anlayışı aşıladıklarından ötürü büyük bir onurla yürüttüğüm CHP Diyarbakır İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevini bırakmış bulunmaktayım.

Sonraki süreçte Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ve Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı için partimizin bir neferi olarak var gücümle çalışmaya devam edeceğimi kamuoyuna bildirmek istiyorum.”

Ertekin’in yerine CHP Diyarbakır İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na Muhammed Baysal getirildiği öğrenildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu