Politika

Neçirvan Barzani’den yeni yıl mesajı

Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani, yeni yıl dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.Başkan Neçirvan Barzani mesajında;Kürdistan’daki tüm güçlerin, tarafların ortakça birlik içinde çalışmasını ve sorumluluğu ile gerçekleşebilir dedi.

Başkan Neçirvan Barzanin mesaji :

Başta şehit aileleri olmak üzere tüm Kürdistan halkının, kahraman Peşmergenin, güvenlik güçlerinin, Kürt gençliğinin, Irak halkının ve tüm dünya halklarının yeni yılını kutluyorum. Yeni yılın bütün krizlerin, hastalıkların son bulmasını; insanlığa umut, mutluluk, barış ve refah getirmesini temenni ederim.

Koronavirüs pandemisi nedeniyle dünya genelinde ve Kürdistan Bölgesi’nde iki zorlu yıl geçirdik. Terör tehdidine, göç, iklim değişikliği ve sel felaketlerinin olumsuz etkilerine maruz kaldık. Şehit ailelerinin ve yakınlarını kaybeden tüm şehitlerimizi saygıyla anıyorum. Kriz ve sorunlarla baş eden Kürdistan halkına teşekkür ediyorum.

Zorlukların ve tehditlerin üstesinden gelmek, Kürdistan Bölgesi’nin anayasal hak, kazanım ve statüsünü korumak, halkımıza daha iyi bir gelecek, Kürdistan’daki tüm güçlerin, tarafların ortakça birlik içinde çalışmasını ve sorumluluğu ile gerçekleşebilir.

Irak’ta da geçmişte yapılan hatalardan ders çıkarmak, yeni bir sayfa açmak, sorunların çözümü için gerçek bir anlayış ve ciddi bir irade, siyasi süreç ve yönetimde sağlam bir temel üzerinde güven ve istikrarı yeniden tesis etmek, karşılıklı kabul ve gerçek dayanışmaya ihtiyaç vardır. Bu şekilde bugün ve gelecekte herkes için daha iyi bir yaşam sağlanacağından emin olabiliriz.

İttifak’a, uluslararası topluluğa ve dostlarına terörizme karşı destekleri ve işbirlikleri için teşekkür ederiz. Her zaman sorumlulukları paylaşmaya ve uluslararası toplumun aktif bir üyesi olmaya ve Irak’ta ve bölgede bir istikrar faktörü olmaya hazır olan Kürdistan Bölgesi, birlikte yaşamın yurdudur.

Umutla yeni bir yaşama ve yeni bir geleceğe bakarak hepinize mutlu bir yıl dilerim.

Hepiniz mutlu ve başarılı olun.”

31.12.2021

Neçirvan Barzani

Kürdistan Bölgesi Başkanı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu