Politika

Barış Yarkadaş: İmamoğlu’nun son dönemdeki tutumunu beğenmiyorum, bazı partililer rahatsız

CHP’li Barış Yarkadaş’tan İmamoğlu’nu eleştirdi: Hatalarını kabul etmemesinden bazı partililer rahatsız

Eski CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, İstanbul’daki sel sırasında tatilde olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun hatalarını kabul etmemesinin, CHP’liler arasında da gündem olduğunu ve WhatsApp üzerinden konuşan bazı partililerin bundan rahatsızlık duyduğunu iddia etti.

İstanbul’da geçtiğimiz gün etkili olan sağanak yağış nedeniyle bazı bölgelerde sel baskınları meydana geldi. Aynı günlerde tatilde olan ve kameralar karşısına geçen İmamoğlu, afet yaşanmadığını belirterek, su baskını olduğunu dile getirdi.

CHP 26. Dönem İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, TV100 canlı yayınında, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na sert sözlerle eleştirdi.

“Balıkçı krizi nedeniyle sekiz puanlık oy kaybı yaşandı”

İmamoğlu’nun İstanbul’da sel felaketi yaşanırken tatile gitmesi konusunda değerlendirmede bulunan Yarkadaş, “Son dönemdeki tutumunu beğenmediğimi ifade edeyim. Ekrem İmamoğlu özellikle balıkçı krizinden sonra ne yazık ki sekiz puanlık bir oy kaybı yaşıyor.” dedi.

Parti içinde İmamoğlu’ndan duyulan rahatsızlığı da gündeme getiren Yarkadaş, “CHP’nin çeşitli bölgelerdeki WhatsApp gruplarında bu konu çok konuşuldu ve benim gördüğüm şey Ekrem İmamoğlu’nun bu tutumunun beğenilmediği yönünde.” ifadelerini kullandı.

“İmamoğlu’nun hiçbir eleştiriyi önemsemediğini gördüm”

“Artık hiç kimse eleştirilmek istemiyor, eleştirenler de anında ya hain ya düşman ilan ediliyor. Oysa ki demokraside eleştiriler zenginleştirir.” diyen Yarkadaş, “Ekrem İmamoğlu’nun bugün yaptığı konuşmadan, kendisine yönelik yapılan hiçbir eleştiriyi önemsemediğini, dikkate almadığını, ‘Ben bir yerde yanlış mı yaptım’ duygusunun kendisinde uyanmadığını gördüm. O yüzden bugün İmamoğlu ile ilgili çok detaylı bir değerlendirme yapmak istemiyorum. Çünkü bunları önemsemiyor.” açıklamasında bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu