Ortadoğu

Aydın Maruf: Mesrur Barzani cesaretli adımlar atıyor

Irak Kürdistan Bölgesi Azınlıklar Bakanı Aydin Maruf IKBY Başbakanı Mesrur Barzani’nin çabalarının takdir ettiği açıklamasında, 9’uncu Hükümet Kabinesi’nin başarılarından bahsederek, Başbakan Mesrur Barzani ile hükümet kabinesinin azınlıklara çok büyük destekler sağladığını belirtti.

Azınlıklar Bakanı Aydin Maruf yaptığı açıklamada, 9’uncu Hükümet Kabinesi’nin başarılarından bahsederek, Başbakan Mesrur Barzani ile hükümet kabinesinin azınlıklara çok büyük destekler sağladığını belirtti.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Azınlıklar Bakanı şunları söyledi: “Kürdistan Bölgesi 9’uncu Hükümet Kabinesi Başbakan Mesrur Barzani öncülüğünde çok başarılı işler yaptılar. Bu başarılı adımlardan en önemlisi de azınlıkların haklarını savunmak için bir bakanlık oluşturmaktı. Bu adım bu hükümetin azınlıklara destek verdiğinin göstergesidir. Bu bakanlığın azınlıkların haklarını savunma ve destek olma konusunda önemli roller oynamakta, 9’uncu hükümet kabinesi de bu bakanlığın daha aktif çalışmalar yürütmesi için güçlü destek vermeye devam etmekte.”

Aydin Maruf açıklamalarına şöyle devam etti: “Mesrur Barzani karizmatik bir şahsiyet ve bu da çalışmaları yürütmek için çok önemli. Özellikle çalışmalarında ayrım gözetmeden hizmeti esas alması çok değerli. Bakanlıklar arasında hiç bir fark gözetmiyor ve şimdiye kadar tamamen ekip çalışmasını esas alıyor. Bu hükümet kabinesinin başlangıç döneminde çok ciddi problemlerle karşı karşıya kalındı; koronavirüs salgını, Bağdat ile Erbil arasında yaşanan gerginlikler, güvenlik sorunları, maaş kesintileri vb. Ama başbakanın dirayetli çalışmaları ile bunların çoğu ciddi oranda sorunsuz atlatıldı. Başbakan’ın bu süreçlerde attığı adımlar çok cesaretliydi ve çok ciddi anlamda engel teşkil eden problemler bu karizmatik adımlarla atlatılarak başarılı sonuçlar elde edildi.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu