Politika

Akşener: HDP’nin talepleri masaya getirilemez

İYİ Parti lideri Meral Akşener katıldığı canlı yayında, Kılıçdaroğlu’nun HDP ile olası görüşmesi hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. HDP’nin 6’lı Masa’da olmadığını belirten Akşener, “CHP, HDP ile görüşebilir bu net ama HDP’nin taleplerini bizim olduğumuz masaya asla getiremez” dedi.

‘CHP HDP ile görüşebilir ama talepleri getiremez’

İYİ Parti lideri Meral Akşener Habertürk canlı yayınında Fatih Altay’lının sorularını yanıtladı. Gündeme dair önemli açıklamalar yapan Akşener, HDP ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.”HDP’nin 6’lı Masa’da olmadığını vurgulayan Akşener, “O masada defalarca iddia edildiği gibi, HDP yok. Mithat Hoca’nın söylediğine göre kendileri de ikrar ediyor. Zaman zaman HDP yöneticilerinden farklı söylemler oldu. Ben o söylemlerin her birini bu ucube sistem ateşine odun atmaktır dedim. Bu sağduyunun devam etmesi ve derinleşmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.”

“Kılıçdaroğlu’nun HDP ile olası görüşmesini saygıyla karşılayacağını belirten Akşener, “Bakanlık gibi alışveriş olması mümkün değil. Diyalog başka bir şeydir, CHP diyebilir, anlayışla karşılardım. ‘Sizin oy oranınızla HDP’nin oyu farklı hadi size güle güle’ deselerdi o masadan kalkardık. Alengirli işe karşıyım, dürüstlük ve açıklıktan yanayım. CHP, HDP ile görüşebilir bu net ama HDP’nin taleplerini bizim olduğumuz masaya asla getiremez” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu