Politika

Ak Parti’ye yakın Yeni Şafak Gazetesi Erdoğan’a ‘darbeci’ dedi

Türkiy’de İktidara yakın gazetelerden Yeni Şafak, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki bir haberde “Darbeci Cumhurbaşkanı Erdoğan” ifadesini kullandı.

Yeni Şafak’ın, Cumhurbaşkanı Erdoğan Mısır Devlet Başkanı Sisi ile görüşmesini haberleştirirken yaptığı hata, sosyal medyanın gündemi oldu. Haberde, Erdoğan’dan söz edilirken yanlışlıkla “Darbeci Cumhurbaşkanı Erdoğan” ifadesinin kullanıldığı görülüyor.

Haberde daha önce Sisi’ye yöneltilen ‘darbeci’ suçlaması bu kez Erdoğan’a yöneltildi.’

Haberin girişinde, “Darbeci Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır lideri Sisi ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı…” ifadesi yer aldı.

Sosyal medyada gündem olan “Mısır ile görüşmeler genişleyecek” başlıklı haberde yazım hatasıyla şu ifadeler kullanıldı:

“Darbeci Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mısır lideri Sisi ile görüşmenin detaylarını anlattı. Önceki gün Konya’da gençlerle bir araya gelen Erdoğan, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi ile yaklaşık 45 dakikalık dar kapsamlı bir görüşme yaptıklarını kaydetti. Erdoğan, Sisi’ye şunları söylediğini belirtti:

‘Şimdi al düzeyde bakanlarımız gidiş gelişleri başlatsınlar, ondan sonra da biz görüşmemizi gerçekleştirelim, geliştirelim, tüm derdimiz, sizlerle Türkiye arasındaki bu kırgınlığı, dargınlığı gidermek. Akdeniz’de Türkiye – Mısır arasında böyle bir sıkıntı yaşanmaması gerekir.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu