Politika

Ahmet Özal: Aday olursa Yavaş’ı destekleriz

Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal’ın kurduğu parti olan TEK Parti Ankara Büyükşehir Belediyesi Mansur Yavaş’ın aday olması halinde destekleyeceğini açıkladı.

Tek Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, Mansur Yavaş’la ilgili soruya “Kendisine yakıştırılan adaylığa ilişkin Ankara Belediyesi ile ilgili çalışıyorum demesi doğru bir mekanizmadır” yanıtını verdi.

Ekonominin  iyiye gitmediğini belirten Tek Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, daha fazla zaman yitirilmeden iktisat bilimine dönülmesi çağrısında bulundu. Özal, “TL’nin bu kadar değersizleştirilmesi kabul edilemez. İçinde olduğumuz bu tablo bir ekonomik krizdir” değerlendirmesinde bulundu.

BBN Türk TV’de açıklamalarda bulunan Özal, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın açıklaması sonrası ismi üzerinden cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmaları yürütülen Mansur Yavaş’la ilgili soruya ise şu yanıtı verdi:

“Mansur bey siyasete çok bulaşmayan, kendi işini yapan düzgün bir insan. Ben kendisinin bu karışık siyasi ortamda kendisine yakıştırılan adaylığa konuşmaması cevap vermemesi Ankara Belediyesi ile ilgili çalışıyorum demesi doğru bir mekanizmadır. Eğer aday olursa Mansur Yavaş’ı destekleriz.”

‘Yeni kurulan TEK Parti hangi ittifakta yer alacak?’ sorusu üzerine de Özal, ‘Biz hiçbir partiye mesafeli değiliz. Cumhur İttifakı’ndan teklif gelirse işbirliği yapabiliriz. Cumhur İttifakı, Millet İttifakı ayırt etmiyoruz. Bizim koltuk makam sevdamız yok.’ diye konuştu.   

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu