Politika

Ağrıspor Başkanı Yıldırım, marketinin önünde ateş açılan görüntüleri paylaştı

AKP’li Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan’ın kendisini tehdit ettiğini ve yakınlarının marketinin önünde ateş açtığını söyleyen Ağrıspor Başkanı Yıldırım, o anların görüntülerini paylaştı.

Yıldırım, videoyu “Kaçışan halkımıza, analarımıza, bacılarımıza, küçük çocuklarımıza bu savaş halini yaşatanlara yazıklar olsun. İnşallah hak ettikleri cezayı çekerler tek kelimeyle yazıklar olsun” notuyla yayınladı.

Çok sayıda silah sesinin duyulduğu videoda, sokakta bulunan kadın ve çocukların silah seslerini duyunca kaçtıkları görülüyor. Kadınlarından birinin “Savcı Sayan” dediği duyuluyor.

Gazeteci Zübeyde Sarı, olaylara ait olduğu belirtilen güvenlik kamerası görüntülerini Twitter hesabından paylaştı. 

Sarı, “Ağrı’dan güvenlik kamerası görüntüleri ulaştırıldı şimdi. Murat mahallesinde olayların ilk başladığı anlar olduğu ifade ediliyor. 38. saniyeden sonra silahlar ateşleniyor. İlk ateş edenin de Savcı Sayan’ın yardımcısı Ahmet Tunç olduğu iddia ediliyor” dedi.

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, yakınları ve korumalarının da bulunduğu grubun, dün gece kentte uzun namlulu silahlarla yürüdüğü görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu.

Sayan’ın “Ağrıspor’a çökmek istediğini” söyleyen kulüp başkanı Mehmet Yıldırım, “Beş yıllık müdürümü bilgi sızdırması için işe almış. Kulüp müdürünü tehdit etmek için geldiler ve kavga çıktı. Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Tunç silah çekince bizimkiler de yumruk atıyor ve Ahmet Tunç kaçıp Savcı Sayan’ın yanına gidiyor. 20 dakika sonra Sayan, 100 kişilik bir grupla sahip olduğumuz marketin önüne geliyor. Ahmet Tunç’un kardeşi hücum ediyor. Bunun üzerine tekrar birbirine giriyorlar. Savcı Sayan, şoförü tarafından arabaya koyulup kaçırılıyor. Orada bulunan 8-10 tane sivilin, yani hiçbirinin resmi forması yok, havaya belki 200 tane mermi sıkıyorlar” demişti. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu